Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 kwiecień 2015 12:19

Birma chce 4,5 mln turystów

Napisane przez AG
Old Bagan, Nyaung Old Bagan, Nyaung archiuwm myanamratourism

Ministerstwo Hotelarstwa i Turystyki Birmy wyznaczyło sobie na rok 2015 ambitny cel, chce przyciągnąć w tym roku 4,5 mln turystów. Powinni oni wydać ok 2 mld dolarów.

Dyrektor Myo Win Nyunt, powiedział: „Opracowaliśmy w resorcie plan poprawy infrastruktury turystycznej oraz poszerzenia oferty dla gości zagranicznych. Chcemy też złagodzić przepisy, aby umożliwić inwestowanie zagranicznym przedsiębiorcom zainteresowanym budową hoteli."

W 2014 roku, Birmę odwiedziło ok. 3,5 mln turystów, zostawili oni w kraju 1,14 mld dolarów. Liczba turystów w tym kraju rośnie od otwarcia granic w roku 2011, w roku 2013 liczba gości wyniosła już 2 mln.

Większość gości pochodziła w ubiegłym roku z krajów Azji, zwłaszcza z Tajlandii, Japonii i Chin (z tych trzech krajów przyjechało 67 proc. turystów).
Wspomniany plan rozwoju turystyki jest finansowany przez Norwegię oraz Azjatycki Bank Rozwoju, które dały na jego realizację 500 mln dolarów. Do 2020 roku, Birma chce przyjmować 7,5 mln turystów rocznie. W tym roku rozpocznie działalność Bank Turystyki, który ma pomóc w finansowaniu przedsięwzięć turystycznych. Wartość realizowanych obecnie zagranicznych inwestycji hotelpwych wynosi ok 1,9 mld dolarów. 42 firmy zagraniczne budują hotele głównie w: Yangon, Mandalay, Bagan, Kawthoung, Techilek i Myeik.