Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 02 kwiecień 2015 18:50

Egipt – wizy indywidualne z powrotem na lotniskach

Napisane przez MG
Świątynia Hatszepsut w Egipcie Świątynia Hatszepsut w Egipcie AG

Władze Egiptu bezterminowo odłożyły bezterminowo obowiązek występowania przez zagranicznych turystów o wizy z wyprzedzeniem, co miało zacząć obowiązywać 15 maja.

Plany ogłoszone 17 marca przez ministerstwo spraw zagranicznych (Wizy indywidualne do Egioptu tylko w ambasadzie) wywołały protesty w branży turystycznej.
Jak podała PAP, egipskie MSZ podało w komunikacie, że obowiązek wizowy odroczono do czasu wdrożenia stosownego systemu elektronicznego w Egipcie i w konsulatach tego kraju. Na razie nie podano żadnej konkretnej daty. Trefną decyzję, władze egipskie tłumaczyły „względami bezpieczeństwa", służby miały mieć rzekomo więcej czasu na sprawdzenie na lotniskach indywidualnych gości zagranicznych.
To pierwsza z tegorocznych niezrozumiałych decyzji władz egipskich w sprawach turystki przyjazdowej. Drugą było, jak podała WaszaTurystyka.pl we wtorek (Egipt likwiduje Biuro ds. Turystyki w Polsce), zlikwidowanie Biura ds. Turystyki Ambasady w Warszawie. Promocją turystyki egipskiej w Polsce ma się zajmować biuro w ambasadzie w Niemczech.
Jednocześnie ambasador Egiptu w Polsce deklarował w WaszejTurystyce.pl (Ambasador Egiptu - Polska jest dla nas bardzo ważna), że chce spotykać się z polskimi touroperatorami, żeby rozmawiać o promocji Egiptu i zwiększeniu liczby polskich turystów w swoim kraju. Być może i ta decyzja, po wsłuchaniu się w głosy branży turystycznej z obu krajów, również zostanie cofnięta. Inaczej trudno będzie Egiptowi rywalizować z innymi krajami basenu Morza Śródziemnego, które nie podejmują nieprzemyślanych ruchów. Przypomnijmy, że Polska w ubiegłym roku byłą piątym rynkiem w Egipcie.