Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

czwartek, 02 kwiecień 2015 18:50

Egipt – wizy indywidualne z powrotem na lotniskach

Napisane przez MG
Świątynia Hatszepsut w Egipcie Świątynia Hatszepsut w Egipcie AG

Władze Egiptu bezterminowo odłożyły bezterminowo obowiązek występowania przez zagranicznych turystów o wizy z wyprzedzeniem, co miało zacząć obowiązywać 15 maja.

Plany ogłoszone 17 marca przez ministerstwo spraw zagranicznych (Wizy indywidualne do Egioptu tylko w ambasadzie) wywołały protesty w branży turystycznej.
Jak podała PAP, egipskie MSZ podało w komunikacie, że obowiązek wizowy odroczono do czasu wdrożenia stosownego systemu elektronicznego w Egipcie i w konsulatach tego kraju. Na razie nie podano żadnej konkretnej daty. Trefną decyzję, władze egipskie tłumaczyły „względami bezpieczeństwa", służby miały mieć rzekomo więcej czasu na sprawdzenie na lotniskach indywidualnych gości zagranicznych.
To pierwsza z tegorocznych niezrozumiałych decyzji władz egipskich w sprawach turystki przyjazdowej. Drugą było, jak podała WaszaTurystyka.pl we wtorek (Egipt likwiduje Biuro ds. Turystyki w Polsce), zlikwidowanie Biura ds. Turystyki Ambasady w Warszawie. Promocją turystyki egipskiej w Polsce ma się zajmować biuro w ambasadzie w Niemczech.
Jednocześnie ambasador Egiptu w Polsce deklarował w WaszejTurystyce.pl (Ambasador Egiptu - Polska jest dla nas bardzo ważna), że chce spotykać się z polskimi touroperatorami, żeby rozmawiać o promocji Egiptu i zwiększeniu liczby polskich turystów w swoim kraju. Być może i ta decyzja, po wsłuchaniu się w głosy branży turystycznej z obu krajów, również zostanie cofnięta. Inaczej trudno będzie Egiptowi rywalizować z innymi krajami basenu Morza Śródziemnego, które nie podejmują nieprzemyślanych ruchów. Przypomnijmy, że Polska w ubiegłym roku byłą piątym rynkiem w Egipcie.