Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 02 kwiecień 2015 10:32

Holandia – będzie karta turystyczna

Napisane przez AG

W Holandii rozpoczęły się rozmowy na temat wprowadzenia jednej kary turystycznej używanej w środkach komunikacji publicznej oraz dającej zniżki przy zwiedzaniu.

Parlament holenderski dyskutował na temat „gospodarki gościnnej", której kluczowym elementem ma być karta turystyczna.

Agencja ANP cytowała posła Eric Ziengsa, który powiedział: „Obecny system, w którym na każdy środek komunikacji mamy inne bilety, stresuje gości zagranicznych. Dobrym przykładem jest karta London Oyster, dzięki które możemy podróżować metrem, pociągiem, autobusem. Również w Holandii turysta, np. z Chin, nie powinien się martwić, jaki bilet ma kupić i gdzie, na jaki środek komunikacji. Turyści chcą mieć jak najmniej kłopotów przy podróży z Amsterdamu do Maastricht i bez zbędnych ceregieli jechać do Giethoorn, kiedy im przyjdzie na to ochota."

Branża turystyczna propozycję z zadowoleniem. Jedna trzecia z 14 mln turystów, którzy odwiedzili Holandię w ubiegłym roku, korzystała z transportu publicznego.

Rzeczniczka Holenderskiej Izby Turystyki, Therese Ariaans, powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę, że turyści zagraniczni nie rozumieją naszego różnorodnego systemu biletów komunikacji i że informacja o tym jest niedostateczna a także, że nie wszędzie można kupić różne bilety i za pomocą kart płatniczych. Chcielibyśmy, żeby wprowadzono karty turystyczne obowiązujące na wszystkie środki transportu publicznego w całym kraju."