Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 marzec 2015 14:21

Larnaka na Cyprze rozbudowuje infrastrukturę turystyczną

Napisane przez AG
Jeden z hoteli w Larnace Jeden z hoteli w Larnace AG

Izba Turystyczna Larnaki (LTB) ogłosiła plany rozwoju turystycznego miasta.

Słynna Promenada nadmorska Foinikoudes zostanie poddane gruntownemu remontowi, w tym roku zostanie, w różnych miejscach miasta, oddanych do użytki pięć nowych hoteli.
Już w kwietniu zostanie otwarty Ciao Stelio Hotel (102 pokoje). W pobliżu kościoła św. Łazarza otwarty zostanie boutiquowy hotel MIkes Kanarium (52 pokoje), nieco dalej kolejny 35 pokojowy.
Kolejny hotel, z 58 pokojami i basenem na dachu, zostanie wiosną otwarty na głównej ulicy handlowej - Zinonos Kitieos, równoległej do wspomnianej promenady. Piąty obiekt powstaje w pobliżu prywatnej szkoły amerykańskie.
Przy Drodze Dekeleia, nad samym morzem, gdzie usytuowano najwięcej hoteli w Larnace, zostanie oddany do użytku po remoncie Lenios Hotel. Na początku 2016 roku, rozpocznie się budowa luksusowego hotelu przy Promenadzie Foinikoudes.
Plany przewidują także naprawę wszystkich ścieżek spacerowych, modernizację strefy nadmorskiej, ułożenie trawników wzdłuż plaży i powiększenie terenów zielonych w centrum miasta, posadzenie większej liczby drzew i krzewów, zwłaszcza wzdłuż Promenady.
LTB i władze miast podjęły rozmowy mające przyciągnąć do Larnaki kolejnych przewoźników lotniczych, między oferując liniom darmową reklamę na plakatach.