Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 11 luty 2015 21:37

Bal w Operze Wiedeńskiej

Napisane przez AG
Bal w Operze Wiedeńskiej Michael Poehn / Wiener Staatsoper

50 tysięcy kwiatów, 800 butelek szampana, 900 butelek wina. Do tego ponad tysiąc kanapek, 800 porcji gulaszu, 1 800 kiełbasek wiedeńskich to między innymi czeka na gości 59. Balu w Operze Wiedeńskiej.

„Bal w Operze" zgodnie z tradycją odbywa się zawsze w ostatni czwartek karnawału, w tym roku 12. lutego.
Kto wybiera się na bal musi mieć nie tylko bilet, ale musi poznać obowiązujący dress code. W przeciwnym razie mógłby nie zostać wpuszczony na salę balową. Strój wieczorowy jest obligatoryjny, panie występują w długich wieczorowych sukniach, panowie koniecznie w czarnych frakach.
W tym roku bilety, mimo że ich cena zaczynała się od 250 EUR, od dawna są wyprzedane. Ceny loży kształtowały się pomiędzy 9.000 a 18.500 EUR, chętnych nie brakowało.

Dochody Opery Wiedeńskiej związane z organizacją balu to 4 mln EUR, natomiast łączne wydatki kształtują się na poziomie 2,3 mln EUR.

„Bal w Operze" zaczyna się zazwyczaj o godz. 22.00 i trwa do 5.00 rano. W noc balową przebywa w Operze Wiedeńskiej 7 230 osób z czego 5 150 to goście. 250 osób czuwa nad ich bezpieczeństwem, 280 nad ich obsługą. Do tego dochodzi 120 muzyków, którzy grają na dziesięciu różnych scenach i 144 par debiutantów i debiutantek rozpoczynających taneczną uroczystość.

www.wiener-staatsoper.at