Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

środa, 11 luty 2015 21:37

Bal w Operze Wiedeńskiej

Napisane przez AG
Bal w Operze Wiedeńskiej Michael Poehn / Wiener Staatsoper

50 tysięcy kwiatów, 800 butelek szampana, 900 butelek wina. Do tego ponad tysiąc kanapek, 800 porcji gulaszu, 1 800 kiełbasek wiedeńskich to między innymi czeka na gości 59. Balu w Operze Wiedeńskiej.

„Bal w Operze" zgodnie z tradycją odbywa się zawsze w ostatni czwartek karnawału, w tym roku 12. lutego.
Kto wybiera się na bal musi mieć nie tylko bilet, ale musi poznać obowiązujący dress code. W przeciwnym razie mógłby nie zostać wpuszczony na salę balową. Strój wieczorowy jest obligatoryjny, panie występują w długich wieczorowych sukniach, panowie koniecznie w czarnych frakach.
W tym roku bilety, mimo że ich cena zaczynała się od 250 EUR, od dawna są wyprzedane. Ceny loży kształtowały się pomiędzy 9.000 a 18.500 EUR, chętnych nie brakowało.

Dochody Opery Wiedeńskiej związane z organizacją balu to 4 mln EUR, natomiast łączne wydatki kształtują się na poziomie 2,3 mln EUR.

„Bal w Operze" zaczyna się zazwyczaj o godz. 22.00 i trwa do 5.00 rano. W noc balową przebywa w Operze Wiedeńskiej 7 230 osób z czego 5 150 to goście. 250 osób czuwa nad ich bezpieczeństwem, 280 nad ich obsługą. Do tego dochodzi 120 muzyków, którzy grają na dziesięciu różnych scenach i 144 par debiutantów i debiutantek rozpoczynających taneczną uroczystość.

www.wiener-staatsoper.at