Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 09 luty 2015 09:48

Egipt wraca do gry

Napisane przez AG
Egipt wraca do gry AG

W ubiegłym roku Egipt odwiedziło prawie 10 mon turystów, to o 4,4 proc. więcej niż w roku 2013. To oznacza, że Kraj Faraonów ma szansę do końca roku 2015 wrócić na listę najchętniej odwiedzanych krajów na świecie.

Przewodniczący Egipskiego Urzędu ds. Turystyki, Samy Mahmoud, powiedział na konferencji prasowej: „Kontynuujemy naszą drogę do powrotu do normalności. Egipt jest bezpiecznym krajem. Turyści mogą tutaj spokojnie odpoczywać i bawić się, nie myśląc o niczym innym. Każdy turysta w naszym kraju znajduje się pod nasza opieką. W związku z niespokojną sytuacją nie tylko w regionie, ale i na świecie, zwiększyliśmy środki bezpieczeństwa i liczbę kamer oraz policjantów strzegących najpopularniejszych miejsc w kraju. Zwiększyliśmy również środki bezpieczeństwa na lotnisku w Kairze."

Turystyka daje Egiptowi 11,3 proc. do PKB i wszyscy oczekują, że ten sektor gospodarki szybko wróci do sytuacji sprzed rewolucji w 2011 roku.

Mahmoud dodał: „Sytuacja w turystyce wciąż się poprawia. Hotele nadmorskie notują 80 proc. obłożenie. W tym roku liczymy na poważne zwiększenie się liczby turystów z Chin, codziennie będzie kursować stamtąd pięć bezpośrednich samolotów. Bezpośrednie loty do Asuanu, zostaną również wznowione 21 marca z Madrytu."