Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 29 grudzień 2014 14:59

Brytyjczycy spodziewają się rekordowych zysków w 2015

Napisane przez MZ
Hampton Court w Londynie Hampton Court w Londynie archiwum visitbritain

Zagraniczni turyści odwiedzający Wielką Brytanię wydadzą w przyszłym roku rekordową kwotę 22 miliardów funtów – powiedział brytyjski sekretarz ds. kultury Sajid Javid. Jest to o niemal jeden miliard funtów więcej niż w 2014 roku.

Jak przewiduje VisitBritain, wydatki zagranicznych turystów odwiedzających Wyspy Brytyjskie wzrosną w 2015 roku o 4,5 proc. Brytyjczycy spodziewają się rekordowych przychodów z turystyki przyjazdowej dzięki znacznym inwestycjom w kampanię GREAT Britain, a także dzięki uproszczeniu procedur wizowych. Dzięki nim Wyspy odwiedziła znaczna liczba turystów z Chin.

Całkowita liczba przyjazdów turystów zagranicznych ma osiągnąć 35,1 milionów, co stanowić będzie wzrost o 2,5 proc. w porównaniu z rokiem 2014.

Sajid Javid skomentował: „Turystyka napędza wzrost ekonomiczny Wielkiej Brytanii. Będziemy kontynuowali ścisłą współpracę z branżą turystyczną i promować Wielką Brytanię poza granicami naszego kraju. Jest to element naszej długofalowej strategii ekonomicznej."

Sally Balcombe, dyrektor wykonawcza VisitBritain, dodała: „Turystyka będzie nadal jednym z najważniejszych dla naszego kraju towarów eksportowych." Jak wyjaśnia, w 2015 roku priorytetem dla VisitBritain jest promowanie brytyjskich obszarów wiejskich. W ciągu trzech pierwszych lat kampania GREAT Britain wygenerowała co najmniej 1,8 miliardów przychodów z przyjazdów turystycznych."

Znacząco wzrosła liczba odwiedzających Wyspy Brytyjskie turystów chińskich. Wydali oni w 2013 roku 492 miliony funtów. Dla porównania, w 2010 roku, zostawili w Wielkiej Brytanii 184 miliony funtów.

W przyszłym roku Brytyjczycy chcą też skoncentrować się na przyciągnięciu turystów z Meksyku. W 2010 roku przyjechało ich 67 tysięcy, w 2013 roku już 108 tysięcy.

W Wielkiej Brytanii najwięcej wydają Amerykanie. W 2013 roku zostawili na Wyspach 2,5 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 19,4 proc. w porównaniu z 2010 rokiem. W ciągu czterech lat znacznie wzrosły również wydatki turystów z Francji i Niemiec: odpowiednio o 18,2 proc. i o 18 proc. osiągając w 2013 roku 1,35 miliarda funtów oraz 1,4 miliarda funtów.