Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 18 grudzień 2014 12:50

Londyński szlak misia Paddingtona

Napisane przez AG

Z okazji premiery kinowej filmu o przygodach misia Paddingtona, organizacja visitbritain przygotowała szlak po Londynie i miejscach, która pojawią się w filmie.

Stacja Paddington
Miś Paddington trafia do Londynu, na stację kolejową "Paddington". Ubrany w obszerny prochowiec, wyposażony w walizkę i karteczkę z napisem „Proszę zaopiekować się niedźwiedziem. Dziękuję", jest nieco wystraszony, ale i podekscytowany. Podobnie mogą poczuć się turyści, którzy przyjeżdżają po raz pierwszy do Londynu i często zaczynają swoja przygodę w Wielkiej Brytanii właśnie tutaj. Stacja znajduje się w zabytkowym budynku, który został pierwotnie otwarty w 1854 roku jako końcowa stacja linii Great Western Railway zbudowanej przez jednego z największych brytyjskich inżynierów, Isambarda Kingdoma Brunela. W jej holu stoi odlany z brązu posąg Paddingtona, który obecnie znajduje się na peronie 1 obok sklepu Paddington Bear™. Z dworca można dotrzeć stąd do Windsoru lub Oxfordu, w około dwie do Bath, Bristolu lub stolicy Walii, Cardiff, w nieco ponad trzy do nadmorskiego Swansea, a w pięć do malowniczej Kornwalii.

Ikony Londynu z okna czarnej taksówki
Kiedy Brownowie zabrali nowego przyjaciela ze stacji Paddington, pojechali do domu czarną londyńską taksówką, z której miś oglądał niektóre najsłynniejsze miejsca w Londynie, m.in. katedrę św. Pawła, Tower Bridge, London Eye i Piccadilly Circus. Wycieczki słynnymi czarnymi taksówkami można zarezerwować na stronach www.blacktaxitours.co.uk, www.londonblacktaxitours.com, www.londoncabtours.co.uk, a od Wielkanocy 2015 roku będzie można zarezerwować wycieczkę szlakiem Paddingtona w Brit Movie Tours i zobaczyć miejsca, które pojawiły się w filmie.
http://britmovietours.com/bookings/paddington-bear-tour-london

Muzeum Historii Naturalnej
Filmowa prześladowczyni Paddingtona, Millicent, w którą wcieliła się Nicole Kidman, pracuje w muzeum jako wypychacz zwierząt... Zdjęcia do filmu kręcono w jednej z najpopularniejszych atrakcji Londynu, Muzeum Historii Naturalnej (bezpłatny wstęp z wyjątkiem niektórych wystaw czasowych). Ciekawym sposobem na zwiedzanie muzeum są wycieczki za kulisami „Spirit Collection", w czasie których można zobaczyć niektóre spośród 22 milionów okazów w słojach i zbiornikach, w tym gigantyczną mątwę i inne dziwactwa, znalezione m.in. przez samego Karola Darwina. Równie interesujące są nocne programy „Lates" dla dorosłych obejmujące wydarzenia naukowe, artystyczne i kulinarne w towarzystwie dinozaurów.

Portobello Road
Może i Paddington tylko „przeleciał" w filmie nad tą legendarną londyńską ulicą, ale wielbiciele filmu mogą zwiedzić Portobello Road i jej słynny na cały świat rynek w nieco spokojniejszym tempie.
Portobello Road w Notting Hill to ulica, przy której znajdują się londyńskie rynki i antykwariaty. Właśnie w jej pobliżu mieszkali książkowi i filmowi Brownowie. Zaczęła przybierać obecną postać około roku 1850, kiedy zamożni londyńczycy wprowadzili się do nowych dzielnic mieszkaniowych Paddington i Notting Hill. Teraz odwiedzający mogą robić zakupy na straganach ponad 1000 sprzedawców, którzy oferują starocie, ubrania (najwięcej butików jest przy Ledbury Road), pamiątki, jedzenie i oczywiście książki.

Pałac Buckingham
Paddington, błądząc po ulicach Londynu w przeświadczeniu, że Brownowie nie chcą go już gościć u siebie, przybywa pod pałac Buckingham. Tutaj chowa się przed deszczem w budce wartownika. Choć londyńscy turyści nie powtórzą tej przygody (wolno to robić tylko misiom przybywającym z Peru!), to mogą obejrzeć wartowników królowej podczas codziennej zmiany warty. Jest to barwna ceremonia, która w jednakowym stopniu zafascynuje dorosłych i dzieci. Godziny zmiany warty można znaleźć pod adresem www.royal.gov.uk. Komnaty królewskie można natomiast zwiedzać przez całe lato, choć organizowane są również specjalne wycieczki zimowe: