Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 05 grudzień 2014 11:15

Dolina Vratna gotowa na zimę

Napisane przez PW
KKolejka gondolowa na Chleb ruszy w najbliższym czasie KKolejka gondolowa na Chleb ruszy w najbliższym czasie archiwum SACR

We Vratnej będzie się jeździło. Po lawinie błotnej, która w lipcu 2014 roku od dolnej stacji kolejki na Chleb zeszła w kierunku doliny Vratnej, pozostały jedynie złe wspomnienia. Kolejka ruszy jeszcze tej zimy.

 

Po czterech miesiącach po katastrofie teren jest posprzątany, jednak pozostało jeszcze sporo do zrobienia. Stacja wciąż czeka na podłączenie prądu, należy też przeprowadzić niezbędne kontrole kolejki gondolowej oraz naprawić wszelkie pojawiające się usterki. Koszt dotychczasowych remontów w dolinie Vratnej (naprawiona również drogę dojazdową, również zniszczoną w lipcu) to ponad 11 mln euro.

Ludmila Porubcanska z Vratna free time zone powiedziała: „Będziemy przygotowani i czekamy na śnieg i czekamy na narciarzy".

Oprócz kolejki gondolowej na Chleb, ośrodek posiada jeszcze cztery inne, m.in. Paseky, który oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, przystosowany również dla początkujących narciarzy, posiadający 4 osobową kanapę.
Oczywiście, najbardziej znana jest kolejka na Chleb. Tutaj są najlepsze trasy „free ride zone", bardzo dobrze przygotowane trasy czarne oraz wiele tras dla narciarzy zaawansowanych.
W sumie, zarówno na amatorów jak i doświadczonych narciarzy, czeka tu 14 km tras zjazdowych oraz 11 wyciągów i kolejek. Wszystko wskazuje na to, iż stacja będzie gotowa na otwarcie sezonu.