Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Inwazja hoteli w Polsce
 • Rekordowy wzrost w turystyce
 • Nowe tanie połączenie do Włoch
 • Dubaj: najwyższy hotel świata
 • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 30 listopad 2014 19:47

Coraz więcej Polaków odwiedza Maroko

Napisane przez AG
Od lewej: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej Od lewej: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej AG

Do końca roku Maroko odwiedzi ok. 65 tysięcy polskich turystów. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, odnotowano ich 52 300, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 42,1 proc.

Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej (Office National Marocain du Tourisme) powiedział m.in. : „Jest tysiąc powodów, żeby odwiedzić Maroko. I chcemy o tym przekonywać Polaków. O tym, jak ważnym rynkiem dla nas jest Polska i jak poważnie ją traktujemy, świadczy choćby fakt, że na targach TT Warsaw pojawił się Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz najważniejsi przedstawiciele turystyki naszego kraju. Nasz praca, propagowanie Maroka zaczyna przynosić coraz lepsze efekty. W ostatnim sezonie z polskich lotnisk latało dziewięć czarterów tygodniowo (po trzy z Katowic i Warszawy, po jednym z Gdańska, Poznania i Wrocławia.). Z Polski leci się do Maroka tylko cztery godziny. Na gości czeka m.in. 3,5 tysiąca wybrzeży (atlantyckich i Morza Śródziemnego), czyste plaże, bogata kuchnia, urzekające krajobrazy. Maroko ma bogatą kulturę, a nasze plenery są coraz częściej odwiedzane przez filmowców z całego świata."

 

Konferencja Maroka rozpoczęła się tuż przed oficjalnym otwarciem targów TT Warsaw. Poprowadzili ją: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi. Ambasador powiedział m.in.: „Cieszę się, że możemy po raz kolejny zaprezentować się na warszawskich targach. Odwiedza nas coraz więcej turystów z Polski, ale marzymy, żeby było ich jeszcze więcej. Polska to kraj o wielkim potencjale, a Polacy są ciekawi świata."

Co ciekawe, wśród Polaków odwiedzających Maroko, aż sześć tysięcy przyjechało do tego kraju na krótkie (jedno, dwudniowe) pobyty z Hiszpanii i Portugalii. Liczba noclegów wykupionych przez polskich turystów wzrosła tym roku o 48,37 proc., do 291 237.