Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 12 listopad 2014 12:53

Jubileuszowa „Środkowoeuropejska Karuzela Teatralnej”

Napisane przez AG
Piotr Szalsza Piotr Szalsza archiwum artysty

Od 10 listopada, w Wiedniu trwa „Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna" - międzynarodowy festiwal teatrów z krajów Europy Środkowej. Pierwszego dnia dziesiątej, jubileuszowej edycji, został uhonorowany polski reżyser, Piotr Szalsza.

Na otwarcie festiwalu odbyła się prezentacja sztuki Thomasa Bernharda „Po prostu skomplikowane", ale zanim to nastąpiło, Piotr Szalsza został odznaczony Austriackim Krzyżem Zasługi w dziedzinie nauki i sztuki. Wieczór był również okazją do świętowania 70-tych urodzin i 50-lecia pracy artystycznej, w tym trzydziestu lat na scenie austriackiej, tego polskiego muzyka, reżysera i scenarzysty.
Monodram „Po prostu skomplikowane" to opowieść o szukaniu odpowiedzi na pytanie o sens życia, które nieuchronnie zbliża się do końca. To opowieść o walce z nieuchronnym przemijaniem, starzeniem się i z samotnością.
W programie festiwalu, który potrwa do 15 listopada 2014 roku znalazły się również występy grup teatralnych z Czech, Słowacji i Węgier.
Organizatorzy Środkowoeuropejskiej Karuzeli Teatralnej, dyrektorzy Teatru Brett, Nika Brettschneider i Ludvik Kavin, zostali w październiku 2013 roku wyróżnieni nagrodą Centrope-Preis 2013 za aktywność i zaangażowanie w rozwój obszaru Europy Środkowej poprzez projekty ponadgraniczne, jednoczące różne narody.
www.theaterbrett.at