Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 wrzesień 2014 10:55

Chopok w 2015 roku będzie rajem dla rowerzystów

Napisane przez AG
Trasa w Bike Parku Jasna Trasa w Bike Parku Jasna archowum SACR

W przyszłym roku przybędą dwie nowe, czarne trasy downhillowe, jedna czerwona dla zaawansowanych cyklistów górskich oraz dwie tzw. areny dla poczatkujących, gdzie umiejętności techniczne będą mogli doskonalić zarówno dorośli, jak i dzieci.

Najwyżej położony na Słowacji park rowerowy wciąż się rozrasta i w przyszłym roku zaoferuje trasy nie tylko dla miłośników kolarstwa górskiego, ale i dla amatorów.
Chopok, będzie mógł w przyszłym roku zaoferować dziewięć tras o różnym stopniu trudności i łącznej długości 33,87 kilometrów. W Bike Parku Jasna goście mogą pokonywać różnicę wysokości wynoszącą 960 metrów i startować z wysokości 2004 metrów.

Mohammad Hulej, dyrektor ds sportowych w firmie Tatry Mountain Resorts, Inc. (TMR) powiedział: „Projekt rozbudowy istniejących tras i budowy nowych jest priorytetem na rok 2015. Zwłaszcza trasy downhilllowe II i II zapowiadają się ciekawie dla miłośników ostrej jazdy. Freeridowy charakter będzie miała trasa o nazwie Crack it. Na torze o szerokości 3-4 metrów, będą umieszczone liczne przeszkody: pagórki, drewniane mostki, skocznie. Przy stacji kolejki Zahradky zbudowany zostanie park dla początkujących o nazwie Pump-track. Szacujemy, że koszty nowych inwestycji wyniosą ok. 55 tysięcy euro."

Petra Šuhajdová, menadżerka ds spraw Jasnej i Niskich Tatr w Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego LIPTOV, dodała: „Turystyka rowerowa jest bardzo ważna dla naszego regionu i jest dodatkowym uatrakcyjnieniem dla znanej ze sportów zimowych Jasnej. Na całym Liptowie jest ponad 700 kilometrów oznakowanych tras rowerowych i tzw. bike parki odgrywają coraz większą rolę w popularyzacji regionu nie tylko wśród Słowaków, ale i wśród turystów zagranicznych."