Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 wrzesień 2014 10:55

Chopok w 2015 roku będzie rajem dla rowerzystów

Napisane przez AG
Trasa w Bike Parku Jasna Trasa w Bike Parku Jasna archowum SACR

W przyszłym roku przybędą dwie nowe, czarne trasy downhillowe, jedna czerwona dla zaawansowanych cyklistów górskich oraz dwie tzw. areny dla poczatkujących, gdzie umiejętności techniczne będą mogli doskonalić zarówno dorośli, jak i dzieci.

Najwyżej położony na Słowacji park rowerowy wciąż się rozrasta i w przyszłym roku zaoferuje trasy nie tylko dla miłośników kolarstwa górskiego, ale i dla amatorów.
Chopok, będzie mógł w przyszłym roku zaoferować dziewięć tras o różnym stopniu trudności i łącznej długości 33,87 kilometrów. W Bike Parku Jasna goście mogą pokonywać różnicę wysokości wynoszącą 960 metrów i startować z wysokości 2004 metrów.

Mohammad Hulej, dyrektor ds sportowych w firmie Tatry Mountain Resorts, Inc. (TMR) powiedział: „Projekt rozbudowy istniejących tras i budowy nowych jest priorytetem na rok 2015. Zwłaszcza trasy downhilllowe II i II zapowiadają się ciekawie dla miłośników ostrej jazdy. Freeridowy charakter będzie miała trasa o nazwie Crack it. Na torze o szerokości 3-4 metrów, będą umieszczone liczne przeszkody: pagórki, drewniane mostki, skocznie. Przy stacji kolejki Zahradky zbudowany zostanie park dla początkujących o nazwie Pump-track. Szacujemy, że koszty nowych inwestycji wyniosą ok. 55 tysięcy euro."

Petra Šuhajdová, menadżerka ds spraw Jasnej i Niskich Tatr w Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego LIPTOV, dodała: „Turystyka rowerowa jest bardzo ważna dla naszego regionu i jest dodatkowym uatrakcyjnieniem dla znanej ze sportów zimowych Jasnej. Na całym Liptowie jest ponad 700 kilometrów oznakowanych tras rowerowych i tzw. bike parki odgrywają coraz większą rolę w popularyzacji regionu nie tylko wśród Słowaków, ale i wśród turystów zagranicznych."