Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 19:23

Maroko chce polskich turystów

Napisane przez Patrycja Waszkiewicz
Maroko chce polskich turystów archiwum mm4pr

Podczas kolacji urządzonej w warszawskiej restauracji Marrakesh przez Marokańską Organizację Turystyczną (Office National Marocain du Tourisme) Khalid Mimi, dyrektor Marokańskiego Biura na Polskę i Europę Wschodnią, zaprezentował swój kraj oraz przedstawił plany rozwoju na 2020 rok.

 

Prezentacja rozpoczęła się od filmu ukazującego największe atuty Maroka, takie jak: wspaniałą kuchnię, kulturę, sztukę, miejsca do wypoczynku (od ośnieżonych szczytów, przez pustynie, aż po wspaniałe plaże), relaks w licznych ośrodkach Spa, niezliczone możliwości uprawiania sportów, ale także wspaniałe wydarzenia kulturalne czy religijne.

Khalid Mimi powiedział: „Maroko, to zderzenie tradycji z nowoczesnością. Wystarczy odejść kilka kroków od nowoczesnych ośrodków turystycznych czy pól golfowych, by choć na chwilę zanurzyć się w tradycyjnym marokańskim bazarze tzw. suku, czy podziwiać klasyczne marokańskie budowle (aż 8 zabytków w Maroku jest na liście UNESCO)."

Mimi przedstawił również plany związane z turystyką na kolejne lata. Przede wszystkim chce promować markę Maroko i umacniać ją na rynku, jednoczyć ludność w osiągnieciu wspólnego celu – jakim jest promocja kraju. Budowa nowych ośrodków turystycznych ma przyciągnąć większą ilość turystów. W roku 2013 Maroko odwiedziło około 10 milionów, a do 2020 roku planowane jest podwojenie tej liczy, a co za tym idzie osiągnięcie 20 miejsca na liście najchętniej odwiedzanych krajów (obecnie Maroko zajmuje 25 miejsce). Od listopada 2014 roku planowane jest zwiększenie liczby lotów czarterowych do Maroka do 9 (obecnie jest ich 5) oraz kontynuowanie ich przez cały rok (nie jak obecnie tylko od kwietnia do listopada).