Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 14 listopad 2013 17:41

Libia otrzyma pomoc od Światowej Organizacji Turystyki

Napisane przez MG
Teatr w Leptis magma Teatr w Leptis magma archwium Ministerstwa turystyki Libii

Pierwszeństwo w pomocy otrzymają instytucje zarządzające sektorem turystycznym.

Zgodnie z umową, podpisaną podczas targów turystycznych WTM w Londynie Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) zapewni wsparcie do Libii. Ministerstwo turystyki Libii planuje rozwój strategiczny turystyki poprzez odpowiednie zarządzanie i wykorzystanie zasobów ludzkich.
Pierwszeństwo w pomocy otrzymają instytucje zarządzające sektorem turystycznym. Plan pomocy bowiem koncentruje się na aktualizacji ram prawnych dotyczących turystyki i wzmocnieniu struktury organizacyjnej sektora turystyki.

Sekretarz Generalny UNWTO, Taleb Rifai powiedział: „Umowa jest bardzo pozytywnym krokiem ku ożywieniu sektora turystyki w Libii. Turystyka wpłynie pozytywnie na ogólny rozwój kraju i przyczyni się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego".
Minister turystyki Libii, Ikram Bash Imam dodała: „Libia ma wielki potencjał turystyczny. W latach 60. ubiegłego wieku była modnym celem wyjazdów turystycznych. Chcemy, by odbudowa tej właśnie gałęzi gospodarki była priorytetem. Turystyka jest szansą dla inwestorów i szansą na wzrost zatrudnienia. Jednocześnie rozwijająca się turystyka pozwoli na pozytywna zmianę wizerunku Libii na świecie".
Umowa jest efektem wizyty przedstawicieli UNWTO w Libii w czerwcu tego roku i ich oceny potrzeb turystyki libijskiej.
Obecnie ministerstwo turystyki Libii, przy wsparciu UNWTO ma realizować krótkoterminowy plan. Zakłada on, w ciągu dwóch najbliższych lat, pobudzenie turystyki i zwiększenie jej udziału w PKB do 4 proc.