Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 30 lipiec 2014 09:28

Hiszpanie coraz więcej zarabiają na turystach

Napisane przez MZ
Hiszpanie coraz więcej zarabiają na turystach MZ

Zagraniczni turyści wydali w Hiszpanii o 7,8 proc. więcej niż rok temu. W sumie wartość wydatków w pierwszym półroczu 2014 wynosiła 26,3 miliarda euro. Takie dane opublikowało w swoim raporcie hiszpańskie Ministerstwo Turystyki.

Kieszeń Hiszpanów najbardziej zasilają Brytyjczycy. W sumie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2014 roku wydali 5,21 miliardów euro, co stanowi wzrost o 10,2 proc. rok do roku.

Zaraz za Brytyjczykami plasują się turyści z Niemiec, którzy wydali 4,39 miliardów euro, co oznacza wzrost o 9,4 proc. w porównaniu z pierwszymi dwoma kwartałami 2013 roku. Z kolei wartość wydatków turystów z krajów nordyckich sięga 2,8 miliardów euro, co oznacza wzrost o 7,1 proc. Z raportu wynika również, że turyści z Francji i ze Stanów Zjednoczonych wydali odpowiednio 2,4 miliardy euro i 1,3 miliarda euro, co oznacza wzrost o 4,5 proc. i o 4 proc.

W pierwszym półroczu 2014 zagraniczni turyści najwięcej wydali na Wyspach Kanaryjskich, bo aż 6,09 miliardów euro, co oznacza wzrost o 13,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Regionami, które na turystach zarabiają niewiele mniej niż Wyspy Kanaryjskie były: Katalonia oraz Andaluzja, gdzie wydano odpowiednio 5,99 miliardów euro oraz 4,03 miliardy euro.