Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 11 czerwiec 2014 14:46

Dni Kultury Egipskiej w Warszawie

Napisane przez AG
Świątynia królowej Hatszepsut w dolinie Deir El Bahari Świątynia królowej Hatszepsut w dolinie Deir El Bahari AG

W dniach 16-21 czerwca w Warszawie odbędą się Dni Kultury Egipskiej, których organizatorem jest Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu. Na miłośników Kraju Faraonów czeka m.in. wykład wybitnego archeologa prof. Karola Myśliwca, dwudniowa impreza w warszawskim w klubie La Playa oraz mnóstwo okazji do wygrania dwuosobowych wycieczek do Egiptu.

Dni Kultury Egipskiej rozpoczną się w poniedziałek 16 czerwca o godz. 13.00 spotkaniem z jednym z najwybitniejszych polskich archeologów prof. Karolem Myśliwcem z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich oraz Orientalnych PAN. Wykład, który odbędzie się w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie, będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami polskiej archeologii w Sakkarze oraz obejrzenia niezwykłych zdjęć z wykopalisk. Na uczestników spotkania czeka także degustacja egipskich słodkości oraz loteria, w której będzie można wygrać dwuosobową wycieczkę do słonecznej Hurghady. Tego samego dnia w hotelu Marriott odbędzie się również uroczysta kolacja, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Turystyki i Sportu, organizacji turystycznych, touroperatorów oraz mediów.

Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu przygotowało także moc atrakcji dla miłośników Kraju Faraonów na zbliżający się długi weekend. Już w piątek 20 czerwca w nadwiślańskim klubie La Playa rozpoczną się dni pod znakiem kultury egipskiej. Od godz. 18.00 na imprezowiczów będą czekały egipskie słodycze, malowanie henną, pokaz zdjęć z Kraju Faraonów oraz kolejna szansa na wylosowanie dwuosobowej wycieczki na tygodniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive w czterogwiazdkowym hotelu w Hurghadzie. O 21.00 zaprosimy wszystkich gości do tanecznej zabawy, w trakcie której z głośników popłyną najgorętsze hity lata, przeplatane przebojami orientalnych artystów.

Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, Ahmed Sobhi powiedział: „Piątkowa impreza będzie stanowić preludium przed sobotnim Dniem Egipskim, na który pragniemy zaprosić całe rodziny. 21 czerwca w klubie La Playa na gości czekać będą atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w słonecznym klimacie Kraju Faraonów jest przecież idealnym sposobem na powitanie kalendarzowego lata."

W sobotę 21 czerwca od wczesnego popołudnia aż do zmierzchu w klubie La Playa na fanów Egiptu czekać będą m.in. warsztaty tańca brzucha, pokazy tradycyjnych tańców egipskich, degustacja orientalnych słodkości, pokazy zdjęć z Kraju Faraonów czy malowanie twarzy dzieci. Entuzjaści nurkowania będą mogli zapoznać się z ofertą Centrum Nurkowego Divemania, które przez cały rok organizuje wyjazdy nad Morze Czerwone. Tego dnia będzie można również obejrzeć oraz zakupić wyroby rzemiosła artystycznego prosto z Kraju Faraonów. O 21.00 z głośników znów popłyną gorące rytmy przeplatane przebojami orientalnych artystów, przy których będziemy mogli bawić się do białego rana. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie loteria, w której będzie można wygrać aż 2 dwuosobowe wycieczki do słonecznej Hurghady.