Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 21:50

Kraków i Sucha Beskidzka mają najlepsze uczelnie turystyczne

Napisane przez AG
Laureaci Rankingu Laureaci Rankingu KK

Akademia Wychowania Fizyczna w Krakowie (w kategorii uczelni o profilu akademickim) oraz Wyższa Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (w kategorii uczelni o profilu praktycznym) zwyciężyły w kolejnym Rankingu Szkół Wyższych ogłoszonym przez dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

Obie uczelnie obroniły swoją pozycję z ubiegłego roku. W grupie szkół o profilu akademickim miejsca na pudle zajęły: Górnośląska Wyższa Szkoła im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsca zaś w kategorii szkół o profilu praktycznym zajęły odpowiednio: Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie i Uniwersytet Łódzki.
Obecna na rozdaniu dyplomów, dyrektor departamentu turystyki MSiT Katarzyna Napiórkowska, powiedziała: "Kilka lat tradycji Rankingu pokazuje, ze jest on potrzebny, bo jak widać, uczelnie biorą w nim udział. Tego typu rankingi mogą być pożyteczne dla aktualnych studentów uczelni turystycznych - mogą być dumni - ale i dla przyszłych - pomocne przy wyborze uczelni. Ranking jest też elementem dopingu dla samej uczelni."

Andrzej Szymański, wiceprezes Izby Turystyki RP powiedział zaś: "Biura dostają ze szkół absolwentów doskonale przygotowanych teoretycznie, ale wciąż niedostatecznie przygotowanych praktycznie do pracy w branży. Dobrze byłoby, gdyby uczelnie wypuszczały ludzi z pewnymi kwalifikacjami. Chcemy zaprosić uczelnie do współpracy. Może dobrym pomysłem jest tworzenie kół naukowych, które z pewnym ukierunkowaniem, specjalizacją, stałyby się elitą przyszłych absolwentów."

Jak podkreślili organizatorzy, wiele przez nich zaproszonych uczelni zrezygnowało z udziału w Rankingu. Na niektórych zlikwidowano kierunki turystyczne, niektóre obawiały się ze względów wizerunkowych zajęcia zbyt niskiej pozycji.