Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 21:50

Kraków i Sucha Beskidzka mają najlepsze uczelnie turystyczne

Napisane przez AG
Laureaci Rankingu Laureaci Rankingu KK

Akademia Wychowania Fizyczna w Krakowie (w kategorii uczelni o profilu akademickim) oraz Wyższa Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (w kategorii uczelni o profilu praktycznym) zwyciężyły w kolejnym Rankingu Szkół Wyższych ogłoszonym przez dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

Obie uczelnie obroniły swoją pozycję z ubiegłego roku. W grupie szkół o profilu akademickim miejsca na pudle zajęły: Górnośląska Wyższa Szkoła im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsca zaś w kategorii szkół o profilu praktycznym zajęły odpowiednio: Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie i Uniwersytet Łódzki.
Obecna na rozdaniu dyplomów, dyrektor departamentu turystyki MSiT Katarzyna Napiórkowska, powiedziała: "Kilka lat tradycji Rankingu pokazuje, ze jest on potrzebny, bo jak widać, uczelnie biorą w nim udział. Tego typu rankingi mogą być pożyteczne dla aktualnych studentów uczelni turystycznych - mogą być dumni - ale i dla przyszłych - pomocne przy wyborze uczelni. Ranking jest też elementem dopingu dla samej uczelni."

Andrzej Szymański, wiceprezes Izby Turystyki RP powiedział zaś: "Biura dostają ze szkół absolwentów doskonale przygotowanych teoretycznie, ale wciąż niedostatecznie przygotowanych praktycznie do pracy w branży. Dobrze byłoby, gdyby uczelnie wypuszczały ludzi z pewnymi kwalifikacjami. Chcemy zaprosić uczelnie do współpracy. Może dobrym pomysłem jest tworzenie kół naukowych, które z pewnym ukierunkowaniem, specjalizacją, stałyby się elitą przyszłych absolwentów."

Jak podkreślili organizatorzy, wiele przez nich zaproszonych uczelni zrezygnowało z udziału w Rankingu. Na niektórych zlikwidowano kierunki turystyczne, niektóre obawiały się ze względów wizerunkowych zajęcia zbyt niskiej pozycji.