Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

wtorek, 03 czerwiec 2014 08:27

Wakacje z dziećmi – najchętniej w Hiszpanii

Napisane przez AG
Wakacje z dziećmi – najchętniej w Hiszpanii AG

Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania – to kraje, do których najchętniej wyjeżdżają Polacy z dziećmi. Wśród miast najpopularniejsze są: Londyn Barcelona i Paryż.

Wyszukiwarka hoteli Skyscanner, jedna z najpopularniejszych w Europie bezpłatnych wyszukiwarek podróży, która obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, zbadała preferencje Polaków wyjeżdżających na wakacje z dziećmi. Badanie zostało przeprowadzone na bazie wyników wyszukiwań użytkowników Skyscanner od lutego do maja 2014 roku. Oto jego wyniki:

10 najczęściej wyszukiwanych kierunków podróży z dzieckiem:
1. Hiszpania
2. Włochy
3. Wielka Brytania
4. Grecja
5. Stany Zjednoczone
6. Francja
7. Portugalia
8. Chorwacja
9. Bułgaria
10. Niemcy
Top10 najchętniej wybieranych kierunków to miejsca, które oprócz ładnej pogody oferują także pakiet rozrywek. Europejskie miasta są bogate w zabytki i atrakcje dla różnych grup wiekowych, dlatego właśnie wspólny wyjazd może być idealnym wyjściem na rodzinny wypad. Czas wakacji to także świetna okazja, by odwiedzić rodzinę i przyjaciół mieszkających za granicą, co tłumaczy wysoką pozycję Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
ę ze swoimi pociechami.

5 najczęściej wyszukiwanych miast na rodzinne wakacje:
1. Londyn – warto odwiedzić słynny Legoland w Windsorze, Thorpe Park (oprócz całodziennej zabawy oferuje również zakwaterowanie i nocleg) oraz Chessington World of Adventures łączący atrakcje „wesołego miasteczka" i ZOO. Wszystkie znajdują się w odległości ok. 40km od stolicy.
2. Barcelona – Port Aventura to miejsce uważane za jedno z najciekawszych miejsc pod względem różnorodności – znajdziemy tam aż 5 krain tematycznych. Park położony jest ok. 110 km od stolicy Katalonii.
3. Paryż – w okolicy znajdują się: Parc Astérix – poświęcony najsłynniejszemu Galowi na świecie, La Mer de Sable – dla fanów Dzikiego Zachodu i oczywiście Disneyland. Parki oddalone są od stolicy o ok. 50km.
4. Lizbona – Portugalia proponuje parki wodne takie jak Aquashow i Zoomarine Algarve znajdujące się w odległości ok. 3 godzin drogi samochodem na południe. Główną atrakcją pierwszego jest Water Coaster. Drugi oferuje także pokazy delfinów i lwów morskich.
5. Rzym - Rainbow MagicLand (oddalony o 55 km) to nowoczesny świat zabawy łączący cechy tradycyjnych i wodnych parków rozrywki.

Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner powiedziała: „Mamy coraz więcej parków rozrywki do wyboru. Ciągły rozwój tego typu miejsc pokazuje,
że dorośli korzystają z ich ofert równie chętnie, co najmłodsi. - Popularność stolic w kontekście rodzinnych wakacji i zbliżającego się 1 czerwca jest zrozumiała, tym bardziej, że każdy z nas ma w sobie dziecko. Wczasy z dziećmi nie mogą polegać tylko na wspólnym odpoczynku, liczy się też zabawa. Planowanie podróży bez pośredników pozwala zaoszczędzić pieniądze, które możemy wydać na atrakcje dla naszych pociech."