Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

wtorek, 27 maj 2014 11:39

Upał wygrał z targami

Napisane przez MG
Dwie Marty ze Lwowa Dwie Marty ze Lwowa MG

Krakowskie Targi Turystyczne "wyszły" do ludzi. Tym razem zostały zorganizowane w wielkim namiocie ustawionym na placu przylegającym do Galerii Krakowskiej i starego budynku dworca kolejowego. Miejsce idealne, tłumy ludzi odwiedzających galerię handlową, mogły teoretycznie od razu wchodzić do namiotu targowego.

Niestety, targi przegrały z pogodą. Weekend, w którym się odbywały był najgorętszym w tym roku. Tego gospodarze nie przewidzieli, w związku z tym nie zadbali o żadne dmuchawy lub nawiewy. Wystawcy przez trzy dni czuli się jak w saunie, zwiedzający uciekali po kilku minutach.
Wystawców, w porównaniu z innymi krajowymi targami, było niewielu, ale kilku godnych uwagi. Z krajowych wystawców warto było zatrzymać się przy stoiskach sądeckiego, Dolnego Śląska, Śląska. Z zagranicznych, sporą ofertę zaprezentowały Węgry i Słowacja. Na tym ostatnim, po raz pierwszy od dawna, pokazał się w Polsce region Małej Fatry.
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Lwowa. Goście nie tylko zatrzymywali się, by zebrać foldery, ale i żeby przekazać wyrazy sympatii przedstawicielkom tego najbardziej polskiego z miast leżących za granicami Polski.
W ten sam weekend, na krakowskim Małym Rynku odbywał się druga impreza okołoturystyczna - Dni Węgrzyna. Oczywiście, bohaterem były wina z krajów wchodzących przed laty w skład monarchii austro węgierskiej, ale jednoczesnie wina z Czech, Słowacji i Węgier służyły promowaniu tych krajów. I prawdę mówiąc, tutaj ta promocja przebiegała dużo sprawniej i w dużo lepszej atmposferze niż na targach.