Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 27 maj 2014 11:39

Upał wygrał z targami

Napisane przez MG
Dwie Marty ze Lwowa Dwie Marty ze Lwowa MG

Krakowskie Targi Turystyczne "wyszły" do ludzi. Tym razem zostały zorganizowane w wielkim namiocie ustawionym na placu przylegającym do Galerii Krakowskiej i starego budynku dworca kolejowego. Miejsce idealne, tłumy ludzi odwiedzających galerię handlową, mogły teoretycznie od razu wchodzić do namiotu targowego.

Niestety, targi przegrały z pogodą. Weekend, w którym się odbywały był najgorętszym w tym roku. Tego gospodarze nie przewidzieli, w związku z tym nie zadbali o żadne dmuchawy lub nawiewy. Wystawcy przez trzy dni czuli się jak w saunie, zwiedzający uciekali po kilku minutach.
Wystawców, w porównaniu z innymi krajowymi targami, było niewielu, ale kilku godnych uwagi. Z krajowych wystawców warto było zatrzymać się przy stoiskach sądeckiego, Dolnego Śląska, Śląska. Z zagranicznych, sporą ofertę zaprezentowały Węgry i Słowacja. Na tym ostatnim, po raz pierwszy od dawna, pokazał się w Polsce region Małej Fatry.
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Lwowa. Goście nie tylko zatrzymywali się, by zebrać foldery, ale i żeby przekazać wyrazy sympatii przedstawicielkom tego najbardziej polskiego z miast leżących za granicami Polski.
W ten sam weekend, na krakowskim Małym Rynku odbywał się druga impreza okołoturystyczna - Dni Węgrzyna. Oczywiście, bohaterem były wina z krajów wchodzących przed laty w skład monarchii austro węgierskiej, ale jednoczesnie wina z Czech, Słowacji i Węgier służyły promowaniu tych krajów. I prawdę mówiąc, tutaj ta promocja przebiegała dużo sprawniej i w dużo lepszej atmposferze niż na targach.