Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 16 maj 2014 15:32

Miasta są dwa – ale Krynica jest tylko jedna

Napisane przez PW
Uczestnicy spotkania dwóch Krynic Uczestnicy spotkania dwóch Krynic PW

Porozumienie nie ma charakteru politycznego. Jest oddolną inicjatywą mieszkańców obu miast, wynikającą z „potrzeb serc i umysłów".

15 kwietnia w Warszawie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Przedstawiciele dwóch miast – Krynicy Morskiej i Krynicy Zdrój, spotkali się – jak to zgrabnie określili - „w połowie drogi" i podpisali porozumienie pod nazwą 'Wspólna Krynica". Krynicę Morską reprezentował prezes Stowarzyszenia „Wspólna Krynica" i pomysłodawca całego projektu Krzysztof Swat. Krynicę Zdrój reprezentował prezes Stowarzyszenia Krynicka Organizacja Turystyczna – Bogdan Kałucki. Aby nadać jeszcze większą rangę porozumieniu podpisali się pod nim również wszyscy mieszkańcy obu Krynic obecni na spotkaniu. Porozumienie nie ma charakteru politycznego. Jest oddolną inicjatywą mieszkańców obu miast, wynikającą z „potrzeb serc i umysłów". Porozumienie zakłada solidarną współpracę na rzecz mieszkańców, poprawienie jakości ich życia, tworzenie nowych miejsc pracy, wspólną promocję obu miast i wymianę kulturalną. Dzięki porozumieniu oba miasta „mają dostęp" zarówno do morza jak i do gór, i jak widać dzielące je kilometry nie mają tu znaczenia.