Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 12 marzec 2018 08:50

Andrzej Pawluszek sekretarzem premiera Morawieckiego

Napisane przez AG
Andrzej Pawluszek Andrzej Pawluszek TV Polonia

Andrzej Pawluszek pełniący od 2013 roku funkcję wicedyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Amsterdamie, objął od 2 marca stanowisko Sekretarza Prezesa Rady Ministrów.

Andrzej Pawluszek pracował w latach 2007-2012, jako wicedyrektor w ZOPOT w Nowym Jorku.

Wcześniej, min. w 1998 r. zdobył mandat jako kandydat niezależny do Rady Miasta w Karpaczu. W latach 1998-2002 był szefem Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta.
W kolejnych latach będąc radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z listy PO-PiS przewodniczył Komisji Sportu i Turystyki.

W latach 2004-2006 sprawował funkcję wicemarszałka, członka Zarządu Dolnego Śląska z ramienia PiS. W tym czasie odpowiadał m.in. za naukę, edukację, kulturę, promocję, turystykę i sport. 

W 2006 r. skutecznie mediował między skonfliktowanymi: gminą Kowary a Związkiem Gmin Karkonoskich, ratując tym samym 200 mln zł dotacji unijnej na stworzenie Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Doprowadził również do systemowego dofinansowywania dolnośląskich instytucji kultury z budżetu centralnego, skutecznie przekonując w 2006 r. z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie współprowadzenia przez MKiDN Muzeum Narodowego oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu (trwa ono do dzisiaj i przyniosło samorządowi Województwa Dolnośląskiego dotychczas przeszło 80 mln zł).

W latach 2004-2007 był prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz autorem (2006) pierwszego w Polsce regionalnego programu promocji markowych produktów turystycznych – z budżetem ok. 2 mln euro.
10 lat temu był inicjatorem powstania porozumienia regionalnych organizacji turystycznych – Forum ROT.

Od maja 2016 r. jest stałym ekspertem Międzyresortowego Zespołu ds. Promocji Polski za granicą w KPRM oraz społecznym doradcą Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego.
Andrzej Pawluszek studiował Hospitality Management na New York University - Tisch Center for Hospitality and Tourism (2011, Hotel Operations) a także nauki polityczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego (1999, bez obrony dyplomu).

W 2005 r. został uhonorowany przez Ministra Gospodarki prof.Jerzego Hausnera odznaczeniem „Zasłużony dla Turystyki”.

W 2018 r. Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski przyznał mu medal za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców „Honoris Gratia”. Andrzej Pawluszek posługuje się językiem: angielskim, niemieckim (średnio), włoskim, portugalskim, niderlandzkim oraz rosyjskim (w stopniu podstawowym).

Miłośnik podróży, czerwonego wina, dobrego kina oraz wioślarstwa (członek królewskiego klubu Willem III w Amsterdamie).

Andrzej Pawluszek wziął w POT urlop.