Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

środa, 21 luty 2018 15:23

Polska zobacz więcej - już za 16 dni

Napisane przez AG
Witold Bańka, minister sportu i turystyki Witold Bańka, minister sportu i turystyki MM

W wiosennej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pól ceny” weźmie udział 661 partnerów, o prawie 20 proc. więcej niż w edycji jesiennej. Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego.

Przypomnijmy, że celem akcji jest prezentacja bogatej, ogólnopolskiej oferty turystycznej oraz zachęcanie Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z atrakcji turystycznych również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym.

Od dziś można rezerwować oferty w ramach wiosennej edycji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, która odbędzie się między 9 a 11 marca.

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: „Już pierwsza edycja pokazała potencjał. Pokazała także, jak duże jest zainteresowanie tego typu wydarzeniami. Liczba partnerów zainteresowanych akcją „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” rośnie, podobnie, jak liczba turystów biorących w niej udział. W ostatniej, jesiennej edycji z propozycji cen za pół ceny skorzystało już 110 tysięcy osób. To pokazuje, że Polacy chcą wypoczywać w Polsce poza wysokim sezonem. My chcemy udowodnić, że w Polsce znajduje się wiele mało znanych jeszcze atrakcji turystycznych .”

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „O akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. To bardzo udana akcja.
Dla nas bardzo ważne jest zaangażowanie branży, bez niej niewiele byśmy zdziałali.
Akcja to sukces marketingowy, ale także komercyjny. Szacujemy, że w tym roku w dwóch edycjach, ponad 300 tys. Polaków skorzysta z obniżonych cen.
Chciałbym podkreślić, że dla nas ważny jest każdy partner – ten duży, jak na przykład PKP Intercity, jak i podmioty zależne od samorządu terytorialnego czy firmy prywatne.
Najważniejsi są gestorzy bazy noclegowej i ich oferty sprzedają się bardzo szybko.
Zachęcam, by nie odkładać wyboru na ostatnią chwilę i już dziś rezerwować wybrane usługi partnerów akcji.”

 Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. Na drugim miejscu uplasowało się woj. dolnośląskie z liczbą 72, na trzecim pomorskie – 70 podmiotów . Pierwszą piątkę uzupełniają: mazowieckie – 59 i śląskie – 53 obiekty oferujące usługi turystyczne z 50 proc. zniżką. 

Najmniej partnerów zgłosiło się z województw: opolskiego - 16 i lubuskiego - 14

Najwięcej ofert w obniżonych cenach dotyczy usług noclegowych (36 proc.), zwiedzania (18 proc.) oraz gastronomii (16 proc.). Najmniej – 3 proc. dotyczy uzdrowisk i SPA. Po raz pierwszy w akcji biorą udział przedstawiciele agroturystyki – stanowią 4 proc. partnerów.

Lista proponowanych usług w ramach edycji – wiosna 2018 znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

 Aby skorzystać ze zniżki, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą.