Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 11 grudzień 2017 17:43

Bańka dalej ministrem

Napisane przez AG
Minister Witold Bańka Minister Witold Bańka AG

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka został ministrem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Dla branży turystycznej ta wiadomość nie wróży nic dobrego.

W ciągu dwóch lat rządów uchwalono dwie ważne ustawy: o turystycznym funduszu gwarancyjnym i o usługach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Obie za mało i za krótko konsultowane ze środowiskiem, obie obarczone sporymi błędami.
Oprócz tego w turystyce panował chaos i karuzela kadrowa. Pracownicy w resorcie boją się swojego cienia. W ciągu dwóch lat powołano trzech wiceministrów odpowiedzialnych za turystykę (dwoje odwołano). Odwołano trzech prezesów POT, powołano po ponad półrocznym wakacie – wiceprezesa. Nie uchwalono nowej ustawy o POT (nawet jej nie przygotowano), nie opracowano spójnej strategii turystycznej.

Minister Bańka wyrabia sobie zdanie o tym, co się dzieje w branży na podstawie nagłówków na twitterze. Ponosi odpowiedzialnośc za zamieszanie kadrowe w POT i osłabienie pozycji tej ważnej dla polskiej turystyki organizacji.

Szkoda, że mimo deklaracji większości polityków, o tym, jak ważną gałęzią gospodarki jest turystyka, zostawia się ją w rękach osoby nie służącej jej dobrze.