Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

piątek, 10 listopad 2017 16:29

Konkurs filmowy „Kadry z Polski” rozstrzygnięty

Napisane przez MG
Laureaci konkursu i przewodniczacy jury. Od lewej: Wioletta Samborska, Julia Tomicka, Maria Schicht, Robert Krajewski, Robert NIeroda, Dariusz Pudełko, Magdalena Najborowska-Pacamaj, Marek Mazur Laureaci konkursu i przewodniczacy jury. Od lewej: Wioletta Samborska, Julia Tomicka, Maria Schicht, Robert Krajewski, Robert NIeroda, Dariusz Pudełko, Magdalena Najborowska-Pacamaj, Marek Mazur Jacek Kwiatkowski

Podczas II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na film promocyjny „Kadry z Polski”. Wygrały: „Odkryj region tarnowski” i „Szlak Orlich Gniazd.

Na konkurs organizowany przez portal WaszaTurystyka.pl, przysłano kilkadziesiąt filmów. Jury w składzie: Marek Mazur – przewodniczący, Arkadiusz Bińczyk, Tomasz Brzozowski i Adam Gąsior postanowiło wyróżnić i nagrodzić dziewięć z nich.

Redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka, Adam Gąsior, powiedział: „Do konkursu zaprosiliśmy amatorów i zawodowców, urzędy, organizacje i osoby prywatne. Cel był oczywisty – pokazać piękno Polski, zachęcić do odwiedzenia jej. Zdajemy sobie sprawę, że być może tradycyjne filmy mogą wydawać się archaiczną formą promocji, ale po pierwsze jesteśmy tradycjonalistami; po drugie – filmy nadal odgrywają dużą rolę w promocji. Być w może w następnych edycjach dołożymy inne kategorie: filmy robione komórką, być może innymi technikami, o których obecnie nie mamy pojęcia. Ocenialiśmy filmy po dwoma względami: technicznym i czy zachęca on do odwiedzenia danego miejsca.”

Przypomnijmy, że konkurs był podzielony na dwie kategorie: „Mój region najpiękniejszy" (filmy do 5 minut) i Smaczek regionu” (filmy do 3 minut).

Oto wyróżnieni i nagrodzeni

Kategoria „Mój region najpiękniejszy"

Wyróżnienie otrzymał film „Dolina Drwęcy” autorstwa – Mirona Bogackiego.

Dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom portalu RaportCSR.pl, książkę „Jechać, nie jechać” oraz voucher na weekend w Hotelu „Żubrówka” w Białowieży, z rąk sekretarza redakcja portalu RaportCSR.pl - Bogusława Mazura oraz Tomasza Brzozowskiego z ImpresjaPR odebrali Dariusz Pudełko i Marcin Ulanowski z LOT Pojezierze Brodnickie. Film będzie emitowany na portalu RaportCSR.pl

Miejsce III – film „VisitWroclaw"

W imieniu producenta, Biura Promocji Miasta Wrocław, nagrodę z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Wioletta Samborska. Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

Miejsce II - „Serce Kaszub"

Nagrodę w imieniu producenta, LOT Serce Kaszub z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Lidia Narloch
Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

Miejsce I - „Odkryj region tarnowski" autorstwa Adama Bortnowskiego i Roberta Krajewskiego.

Robert Krajewski odebrał nagrody od dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej
Nagrody to: Statuetka ufundowana przez prezesa POT, dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”, voucher na nocleg 2-osobowy w Hotelu Mościcki w Spale, voucher na weekend w Hotelu Żubrówka w Białowieży oraz weekend hotelu w górach ufundowany przez IGHP

Kategoria „Smaczek regionu"

Wyróżnienia:

Film Festiwal Krasnoludków 2017 Nagrodę odebrała w imieniu Biura Promocji Miasta Wrocław, Wioletta Samborska. Wręczał Tomasz Brzozowski z ImpresjaPR.

Film Cudzoziemcy w Warszawie. Nagrodę odebrała z rąk Tomasza Brzozowskiego z ImpresjaPR, Maria Schicht ze Stołecznego Biura Turystyki.

III miejsce – film „Łeba”

W imieniu producenta Gminy Miejskiej Łeba, nagrodę odebrała z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej Julia Tomicka.
Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

II miejsce - film „Idealne miasto na weekend"

Nagrodę odebrał z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej, w zastępstwie autora, Rafała Geremka, Arkadiusz Bińczyk. Nagrody to: dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”

I miejsce – film „Szlak Orlich Gniazd"

W imieniu producenta Związku Gmin Jurajskich, nagrodę z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej, odebrał dyrektor Robert Nieroda
Nagrody to: Statuetka ufundowana przez prezesa POT, dyplom portalu WaszaTurystyka.pl, dyplom POT, książka „Jechać, nie jechać” i album książkowy Zofii Suskiej „Ameryka Południowa”, voucher na nocleg 2-osobowy w Hotelu Mościcki w Spale, voucher na weekend w Hotelu Żubrówka w Białowieży oraz weekend hotelu w górach ufundowany przez IGHP
Wszystkie nagrodzone filmy będą emitowane na portalu narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na portalu WaszaTurystyka.pl

Partnerami konkursu „Kadry z Polski” i fundatorami nagród były:

Polska Organizacja Turystyczna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Agenacja Art Media, Agencja ImpresjaPR, Hotel Mościcki w Spale, Hotel Żubrówka w Białowieży oraz portal WaszaTurystyka.pl