Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 01 październik 2017 19:16

Kolejka górska w Śląskim Parku Rozrywki nagrodzona

Napisane przez AG
Przedstawiciele TMr odbierają nagrodę Przedstawiciele TMr odbierają nagrodę archiwum TMR

IAAPA, najważniejsze na świecie stowarzyszenie skupiające parki rozrywki przyznało Lech Coaster w Śląskim Parku Rozrywki II nagrodę w kategorii “Najlepsze nowe kolejki 2017 (The Best New Coaster 2017”.

IAAPA zrzesza poand cztery tysiące parków oraz właścicieli parków ze 100 państw z całego świata.
Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymała hiszpańska kolejka Red Force z parku Ferrari Land, zaś miejsce trzecie – niemiecka Star Trek z parku Movie Park Germany.
Lech Coaster został zbudowany w tym roku przez właściciela Śląskiego Parku Rozrywki, słowacką spółkę Tatry Mountain Resort (TMR).

Paweł Cebula dyrektor Śląskiego Parku Rozrywki, powiedział: “Nagroda jest dla nas bardzo ważna, jest nagrodą za pracę, którą wykonaliśmy przy technicznym przygotowaniu nowej atrakcji.”

Július Vinter, dyrektor spółki TMR w Polsce, która jest głównym inwestorem w Śląskim Parku Rozrywki, dodał: „Lech Coaster to atrakcja, którą choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak. Dostarcza emocji, ale i symbolizuje w piękny sposób legendę z historii Polski. Nasze prace w parku nie kończą się, już w przyszłym sezonie goście będą mogli się cieszyć nową atrakcją – interaktywnym Dark Ridem o nazwie Bazyliszek.“

Lech Coaster ma długość 908 metrów, wysokość 40 metrów, ma 4 ostre zakręty, jazda po nim z prędkością 100 kilometrów na godzinę trwa 104 sekundy.

www.legendia.plwww.legendia.pl