Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 17:02

Oni tym razem ocenią kandydatów na prezesa POT

Napisane przez AG

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło skład zespołu, który będzie oceniał kandydatów na nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Szefową zespołu po raz kolejny została dyrektor Alicja Omięcka.

Oprócz niej w zespole znaleźli się: Adam Michał Pilczuk i Jerzy Bazylewicz. Jutro zespół przeanalizuje złożone dokumentów pod względem spełnienia wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze. Przypomnijmy, że w odróżnkieniu od ostatnich czterech konkursów ogłaszanych przez MSiT, tym razem zrezygnowano z wymogu znajomości przez kandydatów języka obcego (nie wymaga tego od prezesa POT, ustawa O POT).

Przypomnijmy, że poprzedni prezes POT, Marek Olszewski został odwołany przez Ministra Sportu i Turystyki, Witolda Bańkę, 30 sierpnia po czterech miesiącach urzędowania (czytaj TUTAJ).

Przed Olszewskim, przez kilka miesięcy pełniącym obowiązki był wiceprezes Bartłomiej Walas, bo w listopadzie 2016 roku po dziewięciu miesiącach urządowania odwołany został prezes Wojciech Fedyk, który z kolei wygrał konkurs po odwołaniu ze stanowiska prezesa POT Rafała Szmytke.
Od zmiany rządów w 2015 roku, zostało odwołanych 3 prezesów POT, czterokrotnie zaś ogłaszano konkursy na prezesa (raz zwycięzca zrezygnował z objęcia stanowiska – czytaj TUTAJ)

Przewodnicząca zespołu jest prawnikiem, urzędnikiem mianowanym służby cywilnej III stopnia. Posiada dwa fakultety - jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.

Adam Michał Pilczuk jest od czerwca 2016 roku dyrektor ds. strategii i rozwoju, Chopin Airport. Od 2008 roku związany z branżą hotelową od 2008 roku (m.in. jako niezależny konsultant hotelowy firmy Hotel Solutions Partner realizował projekty doradcze dla kilkudziesięciu hoteli w Polsce, w tym odpowiadał za działania pre-openingowe oraz proces wprowadzania ich do międzynarodowych sieci hotelowych). Pracował również na stanowisku dyrektora działu hotelowego w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz (m.in. pozyskiwał dotacje unijne dla hoteli i sieci hotelowych). Wcześniej związany z branżą finansową (m.in. MT Development Group, GE Money Bank i City Bank).

Jerzy Bazylewicz jest dyrektorem departamentu nadzoru i kontroli w MSiT, zastąpił na tym stanowisku obecnego sekretarza stanu w MSiT odpowiedzialnego za turystykę – Dariusza Rogowskiego. Wcześniej był m.in. głównym specjalistą kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli.