Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 29 marzec 2014 17:51

Targi LATO już w piątek

Napisane przez AG

Podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, Mazowsze, tegoroczny Region Partnerski, zainauguruje początek sezonu letniego. Organizator, firma MT Targi Polska, zaprasza mieszkańców Warszawy i okolic na ten wielki turystyczny kiermasz, który będzie obfitował w atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla stałych bywalców Targów Lato centralnym punktem jest scena targowa. To na niej w sobotę i niedzielę będzie się wiele działo. O godzinie 11 w sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu, potem scena będzie należała do artystów. Występy taneczne, wokalne i teatralne przeplatane będą quizami, w których odwiedzający będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody. Poza konkursami, które organizowane będą na scenie, tradycyjnie już odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która najbardziej przypadnie do gustu tym, którzy zdecydują się przyjechać na targi w weekend. Równolegle wybrane będzie najlepsze hasło promujące Targi Lato. Wystawcy zaś powalczą o Kryształowe Słońce, które zostanie przekazane właścicielowi najbardziej profesjonalnego stoiska. Odrębna konkurencja przewidziana jest dla polskich regionów, spośród których zostanie wybrana najlepsza oferta ekspozycyjna.

W tym roku podczas targów duży nacisk zostanie położony na dwie aktywności – turystykę rowerową oraz wędkarstwo. Podczas Eventu Rowerowego przewidzianych jest wiele ciekawych wydarzeń. Będzie można wziąć udział w konkursach m.in. na torze startowym rowerów torowych, skorzystać z porad wieloletniego mechanika Kadry Polski w kolarstwie szosowym - Jerzego Brodawki, spotkać znanych polskich kolarzy, a także zapoznać się z ofertą wystawców, którzy zaprezentują rowery, stroje i akcesoria. Z kolei wydarzenie „Wędkuj z nami" to gratka dla tych, którym cierpliwość pozwala na czerpanie przyjemności z obcowania z naturą podczas godzin spędzonych nad wodą. Osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z tą aktywnością, będą mogły zapoznać się z ofertą profesjonalnego sprzętu takiego jak wędki, woblery, zanęty, ale również łodziami, czy ofertami wypraw wędkarskich.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.pl.