Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

czwartek, 17 sierpień 2017 14:28

Białowieża – nie tylko Puszcza i żubry

Napisane przez AG
Jeden z meandrów Narewki widziany z pokładu katamaranu Jeden z meandrów Narewki widziany z pokładu katamaranu AG

Oczywiście, większość wycieczek i turystów indywidualnych odwiedzających Białowieżę, przyjeżdża tu, by pospacerowac po jedynej w swoim rodzaju Puszczy Białowieskiej, pooglądać z bliska żubry. Uzupełnieniem może być rejs po Narewce.

Narewka to rzeka płynąca z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej do rzeki Narwi. W pobliżu Białowieży przywrócono jej stary bieg, by oczyścić wodę, a przede wszystkim stworzyc lepsze warunki dla egzystencji orła bielika i innych ptaków. Teraz rzeka na odcinku kilku kilometrów meandruje (nawet pod kątem prostym) wśród łąk, trzcin, pojedynczych kęp drzew.

Rejs odbywa się małym (10 osobowym) katamaranem. Katamaran płynie powoli, właściciele mają więc czas, by opowiadać pasażerom o trasie. A na niej można zobaczyć m.in. bociany na łąkach, sarny i koziołki, miejsca pracy bobrów, ptaki łowne, bogata roślinnośc reczną i nadrzeczna. Po pół godzinie katamaran dopływa do mostu przy ulicy Mostowej. Tutaj pasażerowie maja kwadrans wolnego czasu. Tuż obok mostu znajduje się drewniana wieża widokowa, z której można oglądać krajobraz z niedawno przebytymi meandrami Narewki. Powrót zajmuje również mniej więcej pół godziny.

Start następuję przy moście przy ulicu Parkowej, a więc bardzo blisko centrum Białowieży (minuta, dwie minuty spacerkiem od urzędu gminy, poczty bramy do Parku Pałacowego).

Wynajem katamaranu 200 zł za godzinę
Od osoby – 20 zł.
Dzieci do 3 lat – gratis
Dzieci od 3 lat do 6 lat 50%
Możliwe są rejsy grupowe oraz indywidualne. Katamaran można zarezerwować na dany dzień i godzinę dzwoniąc pod numer 606937281 lub 795478554.
facebook.com/Narwik pływanie katamaranem w Białowieży