Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 16 sierpień 2017 15:09

Opole zaprasza na Festiwal Smaków

Napisane przez MG
Ebru Ebru materiały prasowe

Już 26 sierpnia w Opolu odbędzie się coroczny Opolski Festiwal Smaków. Podczas wydarzenia oprócz koncertów będziemy mieli okazję zobaczyć pokaz tureckiej sztuki malowania na wodzie — Ebru.

Podczas wydarzenia oprócz koncertów, sprzedawcy będą mogli zaprezentować swoje produkty, a główną atrakcją festiwalu będzie tradycyjny konkurs dla mieszkańców.
Podczas wydarzenia swoją strefę przeznaczoną dla dzieci utworzy ITAKA. Animatorzy wraz z ambasadorem Scooby Doo przeniosą najmłodszych w świat wspaniałych zabaw. To właśnie w tej strefie odbędzie się pokaz sztuki Ebru.

Czym jest Ebru?
Ebru jest to turecka, licząca kilkaset lat sztuka malowania na wodzie. Tworzenie dzieł za pomocą tej techniki polega na odpowiednim nanoszeniu różnokolorowych farb na powierzchnię. Następnie dzięki specjalnym narzędziom z plamek farby wyczarowywane są przeróżne kształty, które utrwalane są na papierze lub kawałku materiału. Gdy wzór jest gotowy, delikatnie kładzie się na nim kartkę papieru, tak by obraz odbił się bez żadnych zniekształceń. Specyfiką tego rodzaju malarstwa jest niepowtarzalność — nie jest możliwe stworzenie dwóch takich samych wzorów, farba bowiem nieustannie porusza się w wodzie. To czyni sztukę Ebru jedyną w swoim rodzaju.