Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 sierpień 2017 11:16

Polacy lubią być online podczas wakacji

Napisane przez MG
Polacy lubią być online podczas wakacji materiały prasowe

Według badania przeprowadzonego na zlecenie momondo 37 proc. Polaków zamieszcza w mediach społecznościowych bieżące relacje ze swoich wakacji. Na całkowite wyłączenie urządzeń mobilnych w czasie wypoczynku decyduje się tylko 13 proc. rodaków.

W kontakcie tylko ze znajomymi

Wyszukiwarka lotów, hoteli i wynajmu samochodów momondo przeprowadziła międzynarodowe badania, dotyczące używania kanałów social media podczas wakacji. Wynika z nich, że zaledwie 13 proc. Polaków w czasie urlopu wyłącza osobiste urządzenia mobilne, starając się odciąć od świata. Badanie wykazało także, że podczas gdy 46 proc. rodaków unika odbierania służbowych telefonów, a 45 proc. ignoruje elektroniczną korespondencję w czasie urlopu, to zaledwie 22 proc. respondentów całkowicie rezygnuje z korzystania z portali społecznościowych.

Wygląda na to, że Polacy uciekają od obowiązków służbowych, natomiast uwielbiają otwarcie chwalić się przed znajomymi swoimi wakacyjnymi podróżami. W skutecznym odcinaniu się od wirtualnego świata przodują Austriacy. Blisko 1/3 respondentów z tego kraju na wakacjach pozostaje offline. Na drugim miejscu, z wynikiem 23 proc. osób które wyłączają na wakacjach tablety i smartfony, uplasowali się Niemcy, zaś podium zamykają obywatele Wielkiej Brytanii. Co piąty mieszkaniec wysp na urlopie odpoczywa z dala od urządzeń mobilnych.

Najchętniej pokazujemy zdjęcia

Wyniki badań potwierdzają, że duża część Polaków posiadających konta między innymi na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, udostępnia zdjęcia z urlopu. 37 proc. przebadanych osób z naszego kraju w ten właśnie sposób dzieli się z bliskimi oraz znajomymi swoimi wakacyjnymi przeżyciami i wrażeniami. 18 proc. publikuje posty informujące o miejscu przebywania, samopoczuciu i wrażeniach z pobytu na wakacjach, a tylko 7 proc. polskich urlopowiczów dzieli się na portalach społecznościowych także nakręconymi filmami.

W zamieszczaniu fotorelacji przodują zwłaszcza młode osoby: 53 proc. młodych w wieku 18-22 lata i 43 proc. w grupie 23-35 lat. Publikowanie nagrań wideo deklaruje znacznie mniejsza część respondentów. Wśród najmłodszych badanych to 15 proc., a wśród najstarszych (56-65 lat) - zaledwie 1 proc.. Co piąty badany z najstarszej grupy Polaków udostępnia zdjęcia, a co dziesiąty zwykłe informacje tekstowe.

Z  badania wynika także, że Polacy nie są nacją najbardziej zaangażowaną w działania w social mediach w czasie wakacji. Przodują w tym Kanadyjczycy, a na kolejnych miejscach plasują się Turcy oraz Brazylijczycy. Aż 65 proc. obywateli kraju spod znaku liścia klonu zadeklarowało w badaniu udostępnianie wakacyjnych zdjęć w portalach społecznościowych. Niewiele mniej, bo 64 proc. mieszkańców Turcji i 60 proc. Brazylii. Mieszkańcy krajów europejskich są znacznie bardziej powściągliwi. Zaledwie 20 proc. naszych zachodnich sąsiadów, 23 proc. Austriaków i 24 proc. Duńczyków na bieżąco chwali się urokami swoich wojaży, publikując zdjęcia na własnych profilach.

Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo, powiedziała: „Social media odgrywają dużą rolę także w procesie planowania wakacji. Aż 24 proc. Polaków wykorzystuje informacje publikowane przez znajomych na portalach społecznościowych, jako źródło inspiracji w organizowaniu wyjazdów. Atrakcyjne posty i zdjęcia zamieszczane przez znajomych są zachętą dla osób, które szukają atrakcyjnych miejsc pobytu, wygodnych hoteli, tanich i szybkich środków transportu. momondo natomiast pomaga im zaplanować i urzeczywistnić marzenia o udanych wakacjach.”