Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 12 lipiec 2017 15:06

Kolejny „weekend za pół ceny" w Polsce już w październiku

Napisane przez MG

Już od dzisiaj hotelarze, restauratorzy i inni przedsiębiorcy turystyczni mogą zgłaszać swoje oferty do kolejnej edycji akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Z oferty ze znaczącą zniżką turyści będą mogli skorzystać w weekend 6-8 października.

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła przyjmowanie deklaracji udziału partnerów branżowych w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, popularyzującej i zachęcającej Polaków do korzystania z usług turystycznych poza tradycyjnym letnim sezonem wakacyjnym i feriami zimowymi. Organizatorzy akcji zapraszają hotelarzy, restauratorów, gestorów atrakcji turystycznych, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, aby aktywnie włączyli się w kampanię promującą spędzanie wolnego czasu w polskich regionach.

Marek Olszewski, prezes POT, powiedział: „Zachęcamy przedsiębiorców do wspólnej promocji ofert turystycznych, które nie tracą na atrakcyjności niezależnie od pory roku. Chcemy stworzyć ogólnopolski atrakcyjny pakiet ofert dla turystów, w sezonie i poza nim, po to by jak najwięcej Polaków mogło skorzystać z bogatej oferty turystycznej Polski i poznać lepiej nasze dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i historyczne.”

W minionej, wiosennej edycji akcji wzięły udział 462 podmioty z całej Polski, zktórych ofert skorzystało ponad 77 tysięcy turystów. Ponad 80 proc. usługodawców było zadowolonych z uczestnictwa w akcji a 60 proc. zaobserwowała zdecydowane zwiększenie ruchu gości, w porównaniu z innymi weekendami w analogicznym okresie.

Wojciech Ścibor, wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalne , główny koordynator akcji, dodał: „Ministerstwo Sportu i Turystyki, wdrażając w 2016 roku program „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” postawiło nam bardzo wysoko poprzeczkę, na co wskazują wyniki ewaluacji wszystkich trzech dotychczasowych edycji. Przejmując rolę koordynatora programu, dokładamy wszelkich starań, aby akcja na stałe zadomowiła się w szeroko pojętym odbiorze społecznym Polaków oraz całej branży turystycznej w Polsce. Myślę, że mottem przewodnim naszej akcji może być hasło „cudze chwalicie, swego nie znacie.”

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty do 28 sierpnia. Wszystkie potrzebne informacje, w tym regulamin i instrukcja postępowania są na stronie www.polskazobaczwiecej.pl