Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 lipiec 2017 16:03

II edycja Biegu o Złotą Paproć

Napisane przez MG

16 lipca odbędzie się II Bieg Górski o Złotą Paproć prezesa firmy JONIEC. Celem wydarzenia jest zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja środowiska biegaczy oraz promocja pięknych terenów Beskidu Wyspowego.

W biegu, podobnie jak rok temu, wezmą udział amatorzy, zawodowcy oraz rodziny z dziećmi. Mimo niesprzyjającej pogody i ulewnego deszczu ubiegłoroczny Bieg o Złotą Paproć, cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że firma JONIEC nie mogła nie zorganizować kolejnej edycji.

Tegoroczne zawody odbędą się 16 lipca, ze startem i metą w Tymbarku. Trasa pobiegnie malowniczym, siedmiokilometrowym szlakiem Beskidu Wyspowego, a jej najwyższym punktem będzie szczyt Paproci. Podobnie jak rok temu, bieg ma charakter otwarty i może w niej wziąć udział każdy entuzjasta biegania i aktywnego wypoczynku, w tym także całe rodziny z dziećmi.

Katarzyna Dziadoń, dyrektor zawodów, powiedziała: „W zeszłym roku od samego rana lało jak z cebra i nawet tak fatalna pogoda nie zraziła uczestników biegu, których było grubo ponad setkę. I właśnie wobec tych wszystkich wytrwałych zawodników biegnących w deszczu, zimnie i błocie – starszych i młodszych, zawodowców i amatorów – czuliśmy się w obowiązku, aby zorganizować imprezę po raz kolejny. Bieg będzie miał charakter biegu liniowego, anglosaskiego, na trasie będącej w części drogą asfaltową, polną lub kamienistą.”

Organizator nie pobiera opłaty startowej. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy cenne puchary stworzone przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Remedium. Nagrody rzeczowe lub finansowe otrzymają zawodnicy za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce we wszystkich kategoriach. Będą również nagrody specjalne: dla najmłodszego i najstarszego zawodnika, najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny. Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów będzie Konkurs Paprociowy, w którym będzie można wylosować wartościowe nagrody. W Biegu może wziąć udział nawet 300 zawodników. Profesjonalny pomiar czasu zapewni firma Pifsport a dodatkową obsługę sędziowską na trasie zawodów obejmie Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie z Limanowej.

Zapisy: Kobiety i Mężczyźni – 1 okrążenie (ok. 7 km) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/581

Rodzina (3 osoby) – 1 okrążenie (ok. 7 km) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/582

Extreme – bieg główny – 3 okrążenia (półmaraton) Zapisy: http://www.e-gepard.eu/show-race/583