Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 czerwiec 2017 07:55

Alicja Omięcka zastąpi Dawida Laska

Napisane przez AG
Alicja Omięcka zastąpi Dawida Laska archiwum MSiT

Alicja Omięcka, dyrektor generalny w MSiT zastąpi Dawida Laska na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie komentuje doniesień medialnych o ewentualnych zmianach personalnych w resorcier - tak brzmiała odpowiedź rzecznika prasowego resortu na prośbę portalu WaszaTurystyka.pl o komentarz ws odejścia Dawida Laska ze stanowiska. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wczoraj powiadomiono pracowników MSiT o zmianie na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę.

potwierdziła się nasza informacja, że Dawid Lasek rozsstaje się z MSiT (czytaj TUTAJ). Jego nastepczynią zostanie prawdopodobnie Alicja Omięcka. Nieoficjalnie mówiono także o dotychczasowej dyrektor departamentu turystyki, Joannie Jędrzejewskiej.

Alicja Omięcka posiada dwa fakultety - jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.

Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.

Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.

Przewodniczyła zespolowi, który oceniał kandydatów na prezesa POT.

Miłośniczka podróży oraz aktywnego spędzania wolnego czasu - uprawia jogging i jeździ na rowerze.