Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

czwartek, 01 czerwiec 2017 07:55

Alicja Omięcka zastąpi Dawida Laska

Napisane przez AG
Alicja Omięcka zastąpi Dawida Laska archiwum MSiT

Alicja Omięcka, dyrektor generalny w MSiT zastąpi Dawida Laska na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie komentuje doniesień medialnych o ewentualnych zmianach personalnych w resorcier - tak brzmiała odpowiedź rzecznika prasowego resortu na prośbę portalu WaszaTurystyka.pl o komentarz ws odejścia Dawida Laska ze stanowiska. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wczoraj powiadomiono pracowników MSiT o zmianie na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę.

potwierdziła się nasza informacja, że Dawid Lasek rozsstaje się z MSiT (czytaj TUTAJ). Jego nastepczynią zostanie prawdopodobnie Alicja Omięcka. Nieoficjalnie mówiono także o dotychczasowej dyrektor departamentu turystyki, Joannie Jędrzejewskiej.

Alicja Omięcka posiada dwa fakultety - jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.

Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.

Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.

Przewodniczyła zespolowi, który oceniał kandydatów na prezesa POT.

Miłośniczka podróży oraz aktywnego spędzania wolnego czasu - uprawia jogging i jeździ na rowerze.