Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 12 marzec 2014 12:39

Mazowsze będzie miało park miniatur

Napisane przez AG
Miniatura Pałacu Saskiego Miniatura Pałacu Saskiego archiwum prasowe

Około 50 obiektów architektonicznych z Warszawy i Mazowsza, m.in. kamienice, kościoły, pałace i dworce kolejowe ma znaleźć się na terenie planowanego parku miniatur.

Miniatury mają być zrekonstruowane w najpopularniejszej, w parkach miniatur w Polsce i na świecie, skali - 1:25. Oprócz budowli istniejących do dzisiaj, mają być również zaprezentowane niezrealizowane pomysły architektoniczne dotyczące Warszawy a także już nieistniejące zabytki Warszawy (Pałac Saski, Tłomackie) i Mazowsza.

Rafał Kunach, prywatny przedsiębiorca, pomysłodawca i realizator projektu powiedział: "Chcielibyśmy pokazać Warszawę z okresu jej świetności, sprzed II wojny, przede wszystkim Oś Saską, kamienice, dzielnicę żydowską i najpiękniejsze nieistniejące zabytki Mazowsza. Ma to być przede wszystkim park edukacyjny, chcemy oprócz urody budynków, ukazać ich detale architektoniczne, otoczenie, historię czy ciekawostki."

Budowle mają być przedstawione w momencie, gdy wyglądały najlepiej. Najpierw powstaje projekt architektoniczny, komputerowo przetwarzany na trójwymiarowy obraz. Potem elementy wystroju wytwarzane przez drukarki 3D i frezarki.
Oprócz budynków odtworzone będzie również ich najbliższe otoczenie: parki, ogrody, place i ulice, pojawią się figurki ludzi, pojazdy, pociągi.
Niestety nieznana jest jeszcze lokalizacja parku, prowadzone są rozmowy z władzami miasta.
W pierwszym etapie, który ma zostać ukończony na wiosnę 2015 r., powstanie 17 budowli w ramach Osi Saskiej, zaś cały projekt ma zostać zrealizowany w ciągu trzech lat. Koszt pierwszego etapu ma wynosić ok. 2 mln zł. Projekt jest finansowany ze środków prywatnych organizatorów.
Obecnie najbardziej zaawansowane są prace nad modelami Pałacu Saskiego, gmachu Giełdy, Pałaców Karasia i Kronenberga.