Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 08:32

Polska zobacz więcej - jest sukces

Napisane przez AG

Prawie 80 tysięcy turystów skorzystało z II edycji akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. W tegorocznej akcji wzięło udział o prawie 10 proc. więcej przedsiębiorców niż w ubiegłorocznej.

Tegoroczna akcja, organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną odbyłą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia i pokazała że przedsiębiorcy gotowi są do współpracy przy upowszechnianiu oferty turystycznej wśród Polaków także poza sezonem. Ponad połowa partnerów akcji (61,2 proc.) widzi możliwość łączenia ofert z innymi usługodawcami, w celu tworzenia kompleksowych pakietów turystycznych. Pisaliśmy na portalu WaszaTurystyka.pl o ciepłym przyjęciu tej akcji (czytaj TUTAJ).

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: “Zainteresowanie akcją utwierdza nas w przekonaniu, że to projekt, który warto kontynuować. Ożywienie krajowego ruchu turystycznego ma realny wpływ na gospodarkę kraju. W minionym roku liczba podróży krajowych wzrosła o 9 proc.. Wierzę, że takie wydarzenia, jak „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” mogą ten trend jeszcze umocnić.”

96,5 proc. turystów, dobrze oceniło kontakt z organizatorem wypoczynku w ramach „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” a ponad 93 proc. partnerów wydarzenia zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji.

Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: “Takie akcje mają przede wszystkim pobudzić ruch krajowy i zachęcić Polaków do wypoczynku nie tylko w czasie sezonu. Dzięki znaczącej zniżce wiele osób mogło skorzystać z ciekawej propozycji weekendowej i zobaczyć jak różnorodna i atrakcyjna jest nasza oferta krajowa i jak szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu w Polsce oferuje nasza rodzima turystyka. Z naszej ewaluacji wynika, że ponad połowa (60,4 proc.) partnerów oceniła ruch w weekend objęty akcją jako większy w porównaniu z innymi weekendami w marcu 2017 roku."

Kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” odbędzie się w październiku br.