Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

niedziela, 02 kwiecień 2017 19:05

Jubileuszowe Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub

Napisane przez MG
Jubileuszowe Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub materiały prasowe

Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie odbędą się V Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

Zawody będą oceniane przez doświadczonych, renomowanych sędziów Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy nowoczesnych technologii - komputerowa obsługa zawodów oraz fotokomórkowy pomiar czasu na starcie i mecie rozgrywek.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat - amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencję sportową. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a podczas finału mistrzostw, w „konkursie specjalnym” dzieci i młodzież będą rywalizować o wiele cennych nagród.

Właśnie na finał mistrzostw – 1 maja są zaplanowane największe atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Przygotowano specjalną strefę dla dzieci – Wioska Fantazji z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, zabawami i konkursami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team, strefę wystawców – punkt informacyjny PODR. Ponadto przedstawiciele Lasów Państwowych, w tym miejscowych nadleśnictw w namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika, a na tych, którzy zechcą zostać „przyjaciółmi lasu” będą czekały konkursy z leśnymi nagrodami.

Strefę kultury opanują Wioska Ziół i Kwiatów Mikorowo, Gminny Ośrodki Kultury w Potęgowie i Główczycach oraz Koła Gospodyń Wiejskich. TBędzie można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, nie zabraknie tradycyjnych, lokalnych specjałów. Tegoroczną atrakcją Pikniku będą warsztaty kulinarne. Główne atrakcje i wydarzenia na scenie strefy kultury, to również występy zespołów wokalnych i tanecznych, interesujący i bardzo zróżnicowany repertuar od tańców średniowiecznych, ludowych po disco polo. Podczas pikniku będzie okazja uczestniczenia w licznych konkursach z nagrodami. Uroczyste wręczenie medali, pucharów i nagród zwycięzcom Jeździeckich Mistrzostw Kaszub uświetnią tańce z ogniem. Gościem specjalnym będzie zespół z Pomorza One Moment. Wstęp i korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Wydarzenie objęło patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych.

www.mistrzostwa.runowo.pl