Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

piątek, 31 marzec 2017 00:47

Jest moda na Toruń

Napisane przez AG
Ratusz toruński Ratusz toruński AG

W 2016 roku Toruń odwiedziło o 300 tysięcy więcej turystów niż w roku 2015.

W ubiegłym roku liczba turystów odwiedzających toruń po raz pierwszy przekroczyła dwa miliony.
Przedstawiciel portalu WaszaTurystyka.pl miał okazję spotkac się przedsiębiorcami z Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń oraz z Mariolą Soczyńską, dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Mariola Soczyńska, powiedziała m.in.: Toruń się bardzo pozytywnie zmienił w ostatnich latach. Przybywa nowych hoteli różnej klasy na każdą kieszeń. Przestajemy już być miastem na wizytę kilkugodzinną, jednodniową. Coraz więcej turystów przyjeżdża do nas na dwie, trzy noclegi. Wydłużył się także tradycyjny sezon turystyczny. Widać to po statystykach hotelarzy. Jest moda na Toruń.
Wielu gości przyciągają wielkie wydarzenia, których organizujemy coraz więcej. Te cykliczne wydarzenia sportowe, kulturalne, naukowe przyciągają wielu uczestników, ale wierzymy, że oni wracają i polecają nas innym. Oczywiście Toruń na zawsze pozostanie miastem Kopernika oraz miastem gotyku, ale coraz więcej atrakcji przyciąga do nas gości. Choćby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w ubiegłym roku miesięcznie odwiedzało 10 tysięcy gości.”

/od lewej: prezes PIT, Paweł Niewiadomski, prezes LOT Toruń, Leszek Szyczewski, dyrektor Mariola Soczyńska, wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zbigniew Ostrowski/

Słowa o rosnącej liczbie gości potwierdził także Piotr Różański, dyrektor hotelu Mercure: “Trzydzieści procent naszych gości stanowią uczestnicy konferencji, spotkań i kongresów, ale wzrost liczby gości obserwujemy w każdej grupie. Z zagranicznych przodują oczywiście Niemcy, ale coraz więcej przyjeżdża na przykład Japończyków. Z Polski najwięcej gości przyjeżdża z Pomorza i z Mazowsza. W ubiegłym roku, latem obłożenie przekraczyło 80 proc. Zimą zaś z 30 proc. kilka lat temu, skoczyło ostatnio do 60 proc.”