Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 marzec 2017 12:33

Kraków: multimedialna podróż po stolicy Austrii

Napisane przez MG
Kraków: multimedialna podróż po stolicy Austrii krakow.pl

Tysiące krakowian i turystów skorzystało z bezpłatnej, multimedialnej podróży do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków stolicy Austrii. Kolejne atrakcje z okazji Dni Wiednia w Krakowie już wkrótce, bo w dniach od 3 do 5 kwietnia. Wszystko organizuje Biuro Miasta Wiednia - Eurocomm PR.

Jak podała PAP, w ciągu dwóch dni z Placu Szczepańskiego w Krakowie można było przenieść się do stolicy Austrii za pośrednictwem najnowocześniejszej techniki i okularów Virtual Reality. Cztery stanowiska VR pozwalały odkryć współczesny Wiedeń, nie tylko ten znany z przewodników i portali turystycznych.

Wycieczki w 360° szlakiem kanałów w dzielnicy Simmering lub przez centrum towarowe Wiedeń-Południe były okazją do poznania alternatywnych ścieżek dla zwiedzających. Spragnieni silniejszych innych wrażeń mogli zdecydować się na przejażdżkę w 360° szybką kolejką Hochschaubahn na wiedeńskim Praterze, a melomani na koncert Nocy Letniej Wiedeńskich Filharmoników w parku Pałacu Schönbrunn. Wielu wybrało spacer po targu Naschmarkt czy wizytę w Café Demel.

O naddunajskiej metropolii opowiadali krakowianom i turystom podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy podróżnicy znani m.in. z prezentowanych w TVP dokumentów. Tym razem przybliżali "Wiedeń szalony i nobliwy". Z rowerów cargo serwowano gościom wiedeńską kawę i częstowano tradycyjnymi, aczkolwiek mniej znanymi ciasteczkami, zwanymi Krapferl. Po zmroku na widzów czekał pokaz "Wiedeń w 360°", przygotowany specjalnie na tę okazję. W półgodzinnych cyklach, na kopule namiotu prezentowany były filmy sferyczne oraz zdjęcia 360°.

Dyrektor Biura Miasta Wiednia - Eurocomm PR Krzysztof Nowak zapowiedział kolejne wydarzenia z okazji Dni Wiednia w Krakowie.

3 kwietnia w ICE Kraków odbędzie się koncert Parov Stelar Trio (godz. 20:00). Następnego dnia Wiedeń przekaże stolicy Małopolski sofy miejskie "Vienas".

W dniach 4-5 kwietnia zaproszeni goście wezmą udział w konferencji „Innowacyjne miasta", m.in. o jakości powietrza, zarządzaniu energią, organizacji imprez masowych, smart city i start-upach.