16 mln Polaków chce na wakacje
W tym roku na wypoczynek wybiera się 16 516 324 osób, 4 236 707 osób (26 proc.) wybiera się za granicę, a 12 279 622 (74 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
Organizacja Visit Sweden rozpoczęła w 2016 roku realizację projektu środowiskowego promującego zrównoważone inicjatywy na rzecz ekoturystyki i ochrony przyrody.
Czytaj więcej...
Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w środę Dawid Lasek przestanie być podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej...
Wrocław - święto sportów nieolimpijskich
Dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Kto kocha sport, powinien w lipcu przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16 mln Polaków chce na wakacje
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
  • Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
  • Wrocław - święto sportów nieolimpijskich

Reklama

czwartek, 16 marzec 2017 09:21

Już od poniedziałku - Meetings Week Poland

Napisane przez MG

Już po raz piąty stowarzyszenia i podmioty działające na rzecz rozwoju polskiego rynku eventowego organizują Meetings Week Poland (MWP). Po raz pierwszy zostaną ogłoszone wyniki badania Poland Meetings Impact, które przedstawi wartość ekonomiczną przemysłu spotkań w Polsce.

Jubileuszowa edycja Meetings Week Poland, która odbędzie się w dniach 20 – 24 marca jest kontynuacją idei wydarzenia, skierowanego do reprezentantów przemysłu spotkań (branży eventowej), klientów korzystających z narzędzi w postaci różnego rodzaju spotkań do realizacji swoich celów, mediów i wszystkich zainteresowanych tematyką m.in. event marketingu, event managementu, marketingu miejsc, motywacji, transferu wiedzy. Celem MWP jest także promocja i profesjonalizacja przemysłu spotkań. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ponad podziałami
Pomysł tygodnia spotkań polega na połączeniu w ciągu kilku dni cyklu konferencji, szkoleń, warsztatów, które prezentują wyspecjalizowaną wiedzę w danym segmencie branży, a finałowym wydarzeniem jest gala wręczenia nagród branżowych. Wśród współorganizatorów MWP są MPI Poland Chapter, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, SITE Poland, Poland Convention Bureau POT, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice oraz MeetingPlanner.pl. Patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Agnieszka Faracik-Leśniak, prezes MPI Poland Chapter, stowarzyszenia koordynującego tegoroczny Meetings Week Poland, powiedziała: “Mówiąc o Meetings Week Poland, warto zwrócić uwagę na dwa aspekty; współorganizatorzy tego przedsięwzięcia konsekwentnie trwają we wspólnym celu, jakim jest integracja i profesjonalizacja tego młodego rynku, ale także popularyzacja nieuświadomionej wciąż skali branży i możliwości, jakie dają dobrze zrealizowane wydarzenia różnym grupom uczestników. MWP to zatem symbol dojrzałości branży. Drugi aspekt, to po prostu dostrzeżenie coraz większej wartości wydarzeń jako narzędzi biznesowych, efektywnych, przynoszących zwrot.”

W przedsięwzięciu co roku biorą udział profesjonaliści odpowiadający za realizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i kongresów z korporacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych, przedstawiciele agencji eventowych, incentive travel, marketingowych, oferenci z firm świadczących usługi w branży eventowej, hoteli i centrów konferencyjnych oraz dziennikarze, samorządowcy i politycy.

Agnieszka Faracik-Leśniak dodała: “W branży chyba nie ma już osoby, która nie słyszałaby o takim wydarzeniu jak Meetings Week Poland. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział dużo ponad tysiąc uczestników. Zaproszenie kierujemy także poza nasze środowisko branżowe. Spotkania to taka dziedzina, która dotyczy praktycznie każdego sektora działalności.”

Co w programie?
Pierwszy dzień tradycyjnie poświęcony będzie promocji Polski jak destynacji biznesowej, współpracy biznesu i instytucji publicznych oraz ekonomicznemu wymiarowi przemysłu spotkań. W programie Poland Meetings Destination (organizator The Warsaw Voice) zaplanowany jest udział m.in. przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, lokalnych convention bureaux, środowisk samorządowych i akademickich. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także rezultaty badania Poland Meetings Impact. Jest to pierwszy w Polsce, a siódmy na świecie projekt, którego celem jest oszacowanie wartości ekonomicznej przemysłu spotkań.

Krzysztof Celuch, kierownik projektu Poland Meetings Impact, podkreślił: “To, że przemysł spotkań w Polsce jest niedocenionym sektorem, wynika głównie z niewiedzy, jak ważną i perspektywiczną jest dziedziną. Branża ta bardzo mocno się rozwinęła, coraz większe są inwestycje w infrastrukturę oraz efekty tych inwestycji, organizatorzy wydarzeń prezentują poziom doceniany na międzynarodowym rynku. Na kilku świadomych swojej wartości i rozwiniętych rynkach zbadano ekonomiczny wpływ organizacji spotkań. Patrząc na te doświadczenia, jesteśmy pewni, że podjęcie takiego zadania, to ważny krok dla rozwoju branży.”

Stowarzyszenia Branży Eventowej zorganizuje swój dzień w myśl hasła „Nie tylko event jest wyzwaniem”. Chce sprowokować do dyskusji o tym, co wiąże się z organizacją wydarzeń oraz przeprowadzić test poziomu stresu w branży, gdyż według Forbesa event manager zajmują piąte miejsce w dziesiątce najbardziej stresogennych zawodów świata
Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel i SITE Poland (Society for Incentive Travel Excellence) są gospodarzami konferencji Inspiration Booster – Siła inspiracji w biznesie i rozwoju osobistym. Cenieni trenerzy – praktycy biznesu i mówcy motywacyjni wraz z uczestnikami będą szukać odpowiedzi na pytania: jak rozwijać biznes w branży MICE, dlaczego firmy, które mają strategię zyskują więcej, jak zarządzać relacjami i zmianą w organizacji.

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” poświęci swoje spotkanie uwarunkowaniom prawnym i technikom wsparcia sprzedaży w organizacji konferencji. W części konferencyjnej pojawią się takie zagadnienia jak nowe możliwości biznesowe w świetle ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego, VAT w organizacji konferencji czy rola ambasadorów kongresów w pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń. Warsztaty poświęcone będą up sellingowi i cross sellingowi w usługach konferencyjnych oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w organizacji konferencji.
Forum Obiektów organizowane przez MPI Poland i Z—Factor kierowane jest do właścicieli, managerów i pracowników hoteli i centrów konferencyjnych. Formuła forum oparta jest na „one-man shows”, czyli krótkich wystąpieniach autorskich praktyków branży, oraz „time-out sessions” w ramach których w ograniczonym czasie prezentowane są gorące tematy i różne spojrzenia. Podczas forum zostaną także zaprezentowane obiekty nominowane do nagród MP Power.

Częścią Meetings Week Poland 2017 jest także coroczne spotkanie przedstawicieli convention bureaux z całej Polski, dwunasta edycja studenckiej konferencji Future Leaders Forum Warsaw oraz gala finałowa konkursu branży eventowej MP Power Awards (organizator MeetingPlanner.pl).
Meetings Week Poland 2017 odbędzie się w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie (Grupa Uczelni Vistula).

www.meetingsweek.pl