Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 marzec 2017 19:32

Otwarcie kolejki górskiej w w Śląskim Wesołym Miasteczko - 1 lipca

Napisane przez AG
Wizualizacja rollecoastera Lech Wizualizacja rollecoastera Lech archiwum TMR

Powstający w Śląskim Wesołym Miasteczko rollercoaster będzie największym tego typu urządzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak pisaliśmy (czytaj TUTAJ) Słowacka spółka Tatry Mountain Resort TMR dzierżawca Śląskiego Wesołego Miasteczka, postawi w parku kolejkę górską o wysokości 40 metrów. Będzie nosić nazwę Lech Coaster. Jego wysokość wyniesie 40 metrów, długość toru 908 metrów, 4 inwersje, maksymalna prędkość 95km/h

Nazwa urządzenia: Lech Coaster nawiązuje do legendy o Lechu, legendarnym twórcy państwa polskiego.
W strefie Lecha poza urządzeniem, do którego goście będą wchodzili przez zamek powstanie restauracja rycerska na ok. 600 osób, sklep z pamiątkami oraz mały punkt gastronomiczny.

Przebudowie ulega ponad 60 proc. atrakcji, które zyskają nowy wygląd i nową tematykę opowiadając różnego rodzaju legendy i baśnie. Na wejściu czekać będzie gości również nowa strefa wejściowa złożona z kamieniczek zbudowanych na styl XIX-wiecznych budynków z kasami, sklepem z pamiątkami, kawiarnią oraz wypożyczoną z Centrum Górskiego Korona Ziemi ekspozycją makiet gór wchodzących w skład Korony Ziemi oraz pamiątek związanych z polskim himalaizmem.

Od przejęcia Śląskiego Wesołego Miasteczka w maju 2015 roku do lat 2017 wysokość inwestycji TMR wyniesie 26 mln euro.
Park Rozrywki będzie otwarty od 29 kwietnia, a LechCoaster 1 lipca.