Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 27 luty 2017 18:06

Tomasz Rosset odpadł w finale konkursu na prezesa POT

Napisane przez AG
Tomasz Rosset Tomasz Rosset archiwum

Były sekretarz generalny Polskiejh Izby Turystyki, Tomasz Rosset, był jednym z dwóch kandydatów, których ministrowi Bańce rekomendował zespół espół ds. przeprowadzenia naboru na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Minister Witold Bańka wybrał Marka Olszewskiego.

Dzisiaj (poniedziałek) w siedzibie MSiT zespół ds. przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.przeprowadził półgodzinne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami i po nich wyłonił dwóch kandydatów, których zgodnie z procedurą, przedstawił Ministrowi Sportu i Turystki - byłego sekretarza generalnego PIT, Tomasza Rosseta i działacza PIS z województwa zachodniopomorskiego, specjalistę od zarządzania uzdrowiskami, Marka Olszewskeigo Minister Witold Bańka wybrał Marka Olszewskiego i zgodnie z ustawą, wystąpił o opinię do Rady POT.

Tomasz Rosset, w rozmowie z przedstawicielem potrtalu WaszaTurystyka.pl powiedział: "Wystartowałem w konkursie bo maiłem swoją wizję działalności Polskiej Organizacji Turystycznej i posiadam odpowiednie kompetencje. Zreszta wizja i kwalifikacje były chyba odpowiednie, skoro zespół zarekomendował moja osobę ministrowi. To że zakwalifikowałem się do dwójki kandydatów zarekomendowanych ministrowi sprawia mi wielka satysfakcje. Jestem bezpartyjnym fachowcem i nie komentuję wyboru."