Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 luty 2017 12:19

Łeba promowała się górach

Napisane przez MG
Łeba promowała się górach archiwum CIT Łeba

W dniach od 17 do 21 lutego pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Łeby i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina” zorganizowali już po raz kolejny akcję promocyjną miasta Łeby pn. Winter Tour 2017. Tym razem stoisko promocyjne miasta Łeby stanęło w Szczyrku.

Przed Ośrodkiem Narciarskim „Czyrna” oraz w Wiśle przed Ośrodkiem Narciarskim „Klepki – Malinka” można było otrzymać ulotki i broszury informacyjne, łebskie gadżety czy spróbować śledzika po łebsku przyrządzonego według specjalnej receptury Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby. Wyjazdy promocyjne w okresie zimowy odbywają się już od wielu lat w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury” polegającym na wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, w tym wzajemnej promocji.

Julia Tomicka, podinspektor ds. turystyki i promocji Miasta Łeby, powiedziała: “W tym roku postawiliśmy na promocję w Szczyrku i Wiśle. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż padający intensywnie śnieg na stokach narciarskich zapewnił nam wielu zainteresowanych wakacyjną ofertą naszego miasta. Cieszy fakt, że Łeba jest dobrze znana i postrzegana pozytywnie przez turystów.”

W Szczyrku i Wiśle przed namiotem najmłodsi mogli pobawić się na specjalnie przygotowanej „plaży” z prawdziwym łebskim piaskiem. Wśród osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania zawarte w ankiecie wylosowano darmowe voucher’y na pobyty weekendowe w Łebie oraz darmowe bilety wstępu do atrakcji, które zostały ufundowane przez przedstawicieli branży turystycznej w Łebie. Pytania były ściśle związane z nadmorskim kurortem jak i Słowińskim Parkiem Narodowym.

Michał Sałata, asystent burmistrza Łeby ds. kultury i sportu, dodał: “Zimowa aura w górach w pełni! Nasz namiot promocyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pytania dotyczyły głównie bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych w Łebie i jej sąsiedztwie. Spotkaliśmy się naprawdę z wielką sympatią i życzliwością.”

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych nie tylko w czasie ferii zimowych ale również poza nimi Łebianie rozdali dzieciom odblaski na rękę. Ponadto rozdano kolorowanki oraz książeczki pełne kolorowych zgadywanek i rebusów. Dużą niespodzianką była wizyta przedszkolaków z Przedszkola Narciarskiego „Rudolf” z Wisły.

Przemysław Rychter, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina”, podkreslił: “Nasza akcja ma na celu przede wszystkim zachęcenie turystów przebywających w górach do odwiedzenia morza, które jest piękne także poza sezonem letnim. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucją, stowarzyszeniom oraz mieszkańcom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizację tej akcji.”