Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 28 luty 2014 10:13

Agroturystyka w mieście

Napisane przez AG
Agroturystyka w mieście archiwum opzd-szczecin.pl

Nocleg za darmo w centrum wielkiego miasta? Za oknem sypialni zieleń, pod oknem świeże warzywa i owoce; tanie wakacje w metropolii - to wszystko może zaoferować nowa inicjatywa wymiany domków działkowych.

Ogródki działkowe są niedości dla tylko źródłem radości i dumy dla mieszczuchów tęsknących za kawałkiem własnej ziemi. To miejsca spotkań, odpoczynku, aktywnego spędzania czasu. To bardzo często zielone enklawy w samym centrum wielkich miast. A na działkach nierzadko - domki, dacze świetnie nadające się do mieszklania w letnie miesiące. Gdy nie ma na nich właścicieli - marnują się świetne miejsca na wypoczynek. Skoro wieku turystów odwiedzających metropolie, poszukuje taniego noclegu - stąd popularność hosteli, pensjonatów i apartamentów oraz pokoi gościnnych - to czemu nie wykorzystać w tym celu domków działkowych?
Taka idea przyświecała założycielom "Banku wymiany domków działkowych" (BWDDz) z Polskiej Fundacji Agroturystyki (PFA). Według pomysłodawców każdy kto zostanie członkiem B W D Dz, zostanie umieszczony w ogólnokrajowej bazie i od tego momentu może oferować swój domek wymiennie – bezpłatnie (tylko media będą do rozliczenia) z osobą , która w danym terminie chciałaby się wymienić miejscami - swoim domkiem. Można będzie również oferować swoje usługi odpłatnie w ramach wzajemnych uzgodnień.

Jak podkreślił prezes Polskiej Fundacji Agroturystyki, Stanisław Jarzyna: "Wielu ludzi, działkowiczów to pasjonaci ogrodów a ich małe działki to często małe "dzieła sztuki ogrodniczej". Lubią się nimi chwalić, ale i lubią podglądać prace innych. Nasz bank umożliwi im nie tylko wymianę doświadczeń działkowiczów, ale i zwiedzenie innych miast. W ten sposób połączą przyjemne z pożytecznym a nie wykluczone, ze dzięki naszej akcji, nawiążą się nici współpracy między działkowiczami nie tylko podczas akcji protestacyjnych przeciw likwidacji ogrodów działkowych. Nasz bank umożliwi podróże po kraju ludziom, których nie stać na hotele a więc przyczyni się do turystyki Polaków po Polsce."

Aby dołączyć do Banku wymiany domków działkowych należy zarejestrować się na stronie fundacji, na której też można znaleźć wszystkie potrzebne informacje: www.fundacjaagroturystyki.pl