Chorwaci zapraszają na workshop
Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce organizuje 25 stycznia workshop B2B w Warszawie.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
Prezydent podpisał ustawę
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nową ustawę o imprezach turystycznych
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Chorwaci zapraszają na workshop
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • Prezydent podpisał ustawę
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

piątek, 28 luty 2014 10:13

Agroturystyka w mieście

Napisane przez AG
Agroturystyka w mieście archiwum opzd-szczecin.pl

Nocleg za darmo w centrum wielkiego miasta? Za oknem sypialni zieleń, pod oknem świeże warzywa i owoce; tanie wakacje w metropolii - to wszystko może zaoferować nowa inicjatywa wymiany domków działkowych.

Ogródki działkowe są niedości dla tylko źródłem radości i dumy dla mieszczuchów tęsknących za kawałkiem własnej ziemi. To miejsca spotkań, odpoczynku, aktywnego spędzania czasu. To bardzo często zielone enklawy w samym centrum wielkich miast. A na działkach nierzadko - domki, dacze świetnie nadające się do mieszklania w letnie miesiące. Gdy nie ma na nich właścicieli - marnują się świetne miejsca na wypoczynek. Skoro wieku turystów odwiedzających metropolie, poszukuje taniego noclegu - stąd popularność hosteli, pensjonatów i apartamentów oraz pokoi gościnnych - to czemu nie wykorzystać w tym celu domków działkowych?
Taka idea przyświecała założycielom "Banku wymiany domków działkowych" (BWDDz) z Polskiej Fundacji Agroturystyki (PFA). Według pomysłodawców każdy kto zostanie członkiem B W D Dz, zostanie umieszczony w ogólnokrajowej bazie i od tego momentu może oferować swój domek wymiennie – bezpłatnie (tylko media będą do rozliczenia) z osobą , która w danym terminie chciałaby się wymienić miejscami - swoim domkiem. Można będzie również oferować swoje usługi odpłatnie w ramach wzajemnych uzgodnień.

Jak podkreślił prezes Polskiej Fundacji Agroturystyki, Stanisław Jarzyna: "Wielu ludzi, działkowiczów to pasjonaci ogrodów a ich małe działki to często małe "dzieła sztuki ogrodniczej". Lubią się nimi chwalić, ale i lubią podglądać prace innych. Nasz bank umożliwi im nie tylko wymianę doświadczeń działkowiczów, ale i zwiedzenie innych miast. W ten sposób połączą przyjemne z pożytecznym a nie wykluczone, ze dzięki naszej akcji, nawiążą się nici współpracy między działkowiczami nie tylko podczas akcji protestacyjnych przeciw likwidacji ogrodów działkowych. Nasz bank umożliwi podróże po kraju ludziom, których nie stać na hotele a więc przyczyni się do turystyki Polaków po Polsce."

Aby dołączyć do Banku wymiany domków działkowych należy zarejestrować się na stronie fundacji, na której też można znaleźć wszystkie potrzebne informacje: www.fundacjaagroturystyki.pl