Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 25 styczeń 2017 14:01

Minister Bańka: powstanie Społeczna Rada Turystyki

Napisane przez AG

Nową ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej, intensywne prace nad ustawą o usługach turystycznych oraz powstanie Społecznej Rady Turystyki zapowiedział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło.

Minister sportu i turystyki powiedział, że rok 2016 był ważny i bardzo udany dla polskiej turystyki. W 2016 roku wprowadzono w życie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zabezpieczył interesy biur podróży na wypadek ewentualnych upadków.

Jak podkreślił minister: “Turyści polscy wyjeżdżający za pośrednictwem biur podróży mogą się czuć bezpiecznie w razie jakichś wynikłych probklemów…”

W ubiegłym roku odnotowaliśmy dużo większą liczbę turystów odwiedzających Polskę, zwiększyło się również zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju. Było to efektem m.in Programu 500+. Minister Bańka pochwalił się także sukcesem pilota,zowej akcji Weekend za pół ceny” i zapowiedział: “W dniach 31 marca - 2 kwietnia i 6-8 października 2017 roku odbędzie się II edycja “Weekendu za pół ceny”.

Witold Bańka mówiąc o planach na 2017 rok powiedział: “Trwają prace zmiany przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o dopasowanie przepisów obowiązujących w Polsce do wymagań UE. Państwa członkowskie mają obowiązek opublikowania nowych przepisów do 1 stycznia 2018 roku. Polska Organizacja Turystyczna będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Konieczne są nowe kompetencje oraz zwiększenie skuteczności działań w obszarze turystyki. Wprowadzone będą rzeczywiste narzędzia nadzoru ze strony ministra.

Powstanie Społeczna Rada Turystyki - ciało konsultacyjne i doradcze Ministra Sportu i Turystyki, to będzie ciało doradcze i konsultacyjne Ministra. Będą w niej mieli swoja reprezentację eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej, Rada będzie wspierać Ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju."