Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 20 styczeń 2017 17:13

Prezydent Wrocławia: turyści pokochali Wrocław

Napisane przez AG
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis AG

Ponad 5 milionów turystów odwiedziło Wrocław w 2016 roku, w tym ok. 1,6 mln to goście z zagranicy.

Najwięcej do stolicy Dolnego Śląska przyjechało turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Wśród krajowych turystów najwięcej przyjechało z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego.
W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu w 2016 roku, znalazły się: Rynek i okolice (na pierwszym miejscu wymieniło go 56 proc. turystów zagranicznych i aż 85 proc. gości z Polski), Panorama Racławicka (49 proc. i 28 proc.), ZOO i Afrykarium (29 proc. i 22 proc.), Ostrów Tumski (18 proc. i 33 proc.) i Hala Stulecia (9 proc. i 9 proc.).

Podczas spotkanie z dziennikarzami, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz powiedział m.in. “Rok 2016 był wyjątkowy dla Wrocławia. Nasze miasto było Europejską Stolica Kultury, dłozylismy wszelkich starań, by goście jak najlepiej poznali nasze miasto. Muszę z satysfakcją stwierdzić, że nam się to udało 95 proc. gości deklarowało, że było zadowolonych z wizyty we Wrocławiu. 89 proc. turystów z Polski i 67 proc. z zagranicy deklaruje ponowna wizytę w naszym mieście. 88 proc. turystów ceni Wrocławian za gościnność a 81 proc. - za życzliwość. Cieszy nas także, że doceniają nas zagraniczne media, m.in czytelnicy TripAdvisora przyznali w ubiegłym roku Wrocławowi tytuł “The Best Destination on the Rise”. Chcemy jeszcze bardziej zachęcić do odwiedzania największych atrakcji zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i gości spoza niego. W tym roku bilety wstępu dla tych, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu pozostaną w tej samej cenie. Z kolei jeszcze przed sezonem letnim powinna zacząć funkcjonować Karta Turystyczna.”

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Rafał Dutkiewicz dodał: “Wrocław w ciągu ostatnich kilku lat stał się miastem, do którego warto przyjechać na kilka dni. Jest tu co robić, gdzie przenocować, co zwiedzić i gdzie pójść spędzić miło czas. Zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie pobić zeszłoroczny rekord turystów. Wszystkie miasta, które były ESK, w następnym roku notowały poważny spadek liczby gości. My mamy ambitny cel. Chcielibyśmy, że liczba 5 milionów utrzymała się. Mogą nam w tym pomóc dwie duże imprezy, które organizujemy w 2017 roku: World Games w lipcu, na które samych sportowców przyjedzie ponad 4,5 tysiąca oraz Kongres Bibliotekarzy, na który przyjedzie 4 tysiące osób. Oprócz Karty Turystycznej, o której wspomniałem szykujemy jeszcze jedno udogodnienie dla turystów - chcemy uruchomić szybkie, bezpośrednie połączenie autobusowe Lotniska w Poznaniu z centrum miasta.
Mamy czym się pochwalić, nasze nowe atrakcje turystyczne przyciągają imponującą liczbę turystów - Hydropolis czy Afrykarium to wyjątkowe miejsca w Polsce. Chciałbym też podkreślić, że władzom miasta bardzo dobrze współpracuje się na płaszczyźnie turystycznej z sektorem prywatnym i samorządem turystycznym.”