Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 grudzień 2016 14:36

Wrocław najlepszy na weekend w Polsce

Napisane przez AG
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu materiały prasowe

Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, uznał Wrocław za najlepsze miasto do spędzenia weekendu w Polsce.

W swojej najnowszej publikacji Rough Guides uznał, że Wrocław jest najlepszym miejscem do spędzenia weekendu w Polsce. Autor wskazał sześć argumentów:

Unikatowa atmosfera wrocławskiego Rynku – jest pełen kafejek i restauracji, żyje przez całą dobę.
Spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów – malownicze są zwłaszcza okolice Ostrowa Tumskiego, a także odrzańskie wyspy w centrum miasta.
Imponująca architektura modernistyczna – w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesna polska kuchnia – wrocławskie restauracje chętnie sięgają po produkty regionalne.
Bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych – jest ich we Wrocławiu i bliskiej okolicy już ponad 10.
Rozwinięta i coraz nowocześniejsza hotelowa baza miasta.

Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016.

Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, powiedział: “Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma wydarzeniami rozgrywającymi się w całym mieście – to ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy.”

Autor Rough Guides podkreśla, że DoubleTree by Hilton Wroclaw wyznacza nowy standard na hotelowej mapie miasta, a w OVO Bar & Restaurant można spróbować polskiej kuchni w intrygującym, autorskim wydaniu.
Jednym z największych magnesów Wrocławia jest również Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Afrykarium notuje dziś większą liczbę odwiedzających niż Wawel. W siedmiu basenach (mieszczących w sumie 15 milionów litrów wody) można zobaczyć min. ryby raf koralowych, hipopotamy i krokodyle nilowe, kotiki afrykańskie, rekiny i morskie żółwie.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, skomentował: “Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach, znacznie zwiększając liczbę turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych.”

Wrocław ma dziś bardzo rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, w tym także na trasie do Warszawy. Z Lotniska Chopina do stolicy Dolnego Śląska lata codziennie już 9 samolotów, w tym sześć PLL LOT oraz trzy tanich linii Rynair. Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Tym bardziej, że Warszawę dzieli od stolicy Dolnego Śląska tylko godzina lotu.
Do Wrocławia łatwo dojedziemy też koleją lub samochodem. Autostrada A4 łączy stolicę Dolnego Śląska z południem i zachodem Polski, a droga szybkiego ruchu umożliwia szybki dojazd z Łodzi i Warszawy. Kończy się również budowa drogi S5, dzięki której znacznie skróci się podróż do Wrocławia z Wielkopolski i regionów Polski północnej.