Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 21 listopad 2016 13:19

Prezes POT odwołany

Napisane przez AG
Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka AG

Wojciech Fedyk został odwołany ze stanowiska prezesa POT. Decyzję podjął Minister Sportu i Turystyki. Na razie nie znamy jeszcze faktycznych przyczyn podjęcia takiej decyzji.

Nominacja Wojciecha Fedyka na stanowisko prezesa POT została przyjęta przez branżę turystyczną entuzjastycznie, ponieważ jest on jednym z bardziej kompetentnych ekspertów ds. promocji turystyki i współpracy z regionami. Jego wizja zakładała m.in. ograniczenie kosztów działalności, zwiększenie zasięgu promocji w nowych mediach, nawiązanie ściślejszej współpracy z ROT-ami i LOT, pozyskanie nowych źródeł finansowania dla POT.

Prezes Fedyk skomentował to dyplomatycznie: "Powołanie i odwołanie prezesa POT jest prerogatywą Ministra Sportu i Turystyki."

Z kolei Rzecznik Prasowy MSiT, Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, poprosozna komentarz odpowiedziała: "Potwierdzam, że Pan dr Fredyk został odwołany ze stanowiska. Postawione przed  byłym juz prezesem zadania nie zostały zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami ministerstwa."

Decyzja o odwołaniu Wojciecha Fedyka jest dla branży zaskoczeniem i trudno uwierzyć, by wynikała z przyczyn merytorycznych. Obecnie czekamy na komentarz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gdy tylko go uzyskamy, artykuł zostanie zaktualizowany.
Wojciech Fedyk ma 48 lat, urodził się w Bierutowie na Dolnym Śląsku, mieszka we Wrocławiu. Całe dorosłe życie związany jest z turystyka. Był i jest nauczycielem i wykładowcą akademickim, pracował w administracji państwowej i samorządowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (geografia turystyki) i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe z marketingu w turystce i kulturze. W ubiegły, miesiącu obronił doktorat.
Był m.in. członkiem Rady POT IV kadencji, prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, prezesem Grupy Roboczej Dolny Śląsk – Saksonia w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2007-2013, przewodniczącym Komisji ds. Pilotów Wycieczek przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego, dyrektorem Biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, wiceprezesem zarządu Dolnośląskiej Grupy Turystycznej sp. z o.o. – jako Lider Grupy Dolny Śląsk-Saksonia (projekt TourismPartner Europe). Ostatnio był Liderem grupy eksperckiej Tourist Consulting oraz redaktorem bloga Ekspert Turystyczny.