Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 listopad 2016 13:19

Prezes POT odwołany

Napisane przez AG
Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka AG

Wojciech Fedyk został odwołany ze stanowiska prezesa POT. Decyzję podjął Minister Sportu i Turystyki. Na razie nie znamy jeszcze faktycznych przyczyn podjęcia takiej decyzji.

Nominacja Wojciecha Fedyka na stanowisko prezesa POT została przyjęta przez branżę turystyczną entuzjastycznie, ponieważ jest on jednym z bardziej kompetentnych ekspertów ds. promocji turystyki i współpracy z regionami. Jego wizja zakładała m.in. ograniczenie kosztów działalności, zwiększenie zasięgu promocji w nowych mediach, nawiązanie ściślejszej współpracy z ROT-ami i LOT, pozyskanie nowych źródeł finansowania dla POT.

Prezes Fedyk skomentował to dyplomatycznie: "Powołanie i odwołanie prezesa POT jest prerogatywą Ministra Sportu i Turystyki."

Z kolei Rzecznik Prasowy MSiT, Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, poprosozna komentarz odpowiedziała: "Potwierdzam, że Pan dr Fredyk został odwołany ze stanowiska. Postawione przed  byłym juz prezesem zadania nie zostały zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami ministerstwa."

Decyzja o odwołaniu Wojciecha Fedyka jest dla branży zaskoczeniem i trudno uwierzyć, by wynikała z przyczyn merytorycznych. Obecnie czekamy na komentarz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gdy tylko go uzyskamy, artykuł zostanie zaktualizowany.
Wojciech Fedyk ma 48 lat, urodził się w Bierutowie na Dolnym Śląsku, mieszka we Wrocławiu. Całe dorosłe życie związany jest z turystyka. Był i jest nauczycielem i wykładowcą akademickim, pracował w administracji państwowej i samorządowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (geografia turystyki) i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe z marketingu w turystce i kulturze. W ubiegły, miesiącu obronił doktorat.
Był m.in. członkiem Rady POT IV kadencji, prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, prezesem Grupy Roboczej Dolny Śląsk – Saksonia w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2007-2013, przewodniczącym Komisji ds. Pilotów Wycieczek przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego, dyrektorem Biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, wiceprezesem zarządu Dolnośląskiej Grupy Turystycznej sp. z o.o. – jako Lider Grupy Dolny Śląsk-Saksonia (projekt TourismPartner Europe). Ostatnio był Liderem grupy eksperckiej Tourist Consulting oraz redaktorem bloga Ekspert Turystyczny.