Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 październik 2016 13:33

Hotelarze i POT razem dla rozwoju turystyki

Napisane przez Mg
Od lewej: Ireneusz Węgłowski, Wojciech Fedyk Od lewej: Ireneusz Węgłowski, Wojciech Fedyk archiwum POT

4 października Polska Organizacja Turystyczna podpisała porozumienie z największą organizacją hotelarską w kraju Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP oraz dr Wojciech Fedyk, prezes POT oficjalnie podpisali dokument, który zawiera wytyczne do realizacji wspólnych celów.

Porozumienie to wstęp do wspólnych, długofalowych działań mających przyczynić się do podniesienia jakości usług turystycznych i rozwoju produktów turystycznych, a w konsekwencji zwiększenia ruchu turystycznego krajowego i zagranicznego. Partnerzy chcą wspólnie realizować projekty, które mają doskonalić ofertę turystyczną oraz integrować przedsiębiorców i inne podmioty z branży turystycznej.

Prezes Wojciech Fedyk podkreślił: “Współpraca z przedsiębiorcami jest nieodzowna, aby działania mające wzmocnić polską turystykę były efektywne. Jest wiele obszarów, które możemy wspólnie zagospodarować. Począwszy od prowadzonego razem lobbingu na rzecz regulacji w gospodarce turystycznej, poprzez partnerstwo w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty turystyczne aż do budowania wspólnych pakietów rynkowych.”

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP dodał: “Zawarte porozumienie jest niezwykle ważne dla hotelarzy, a aktywna współpraca z POT przyczyni się do skutecznej promocji naszych hoteli w Polsce i na świecie. W imieniu hotelarzy dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyła nas Polska Organizacja Turystyczna.”

W ramach porozumienia IGHP i POT zobowiązały się do współpracy w zakresie m.in. współorganizacji wizyt studyjnych dla dziennikarzy i touroperatorów z zagranicy. Rokrocznie przyjeżdża do Polski na zaproszenie POT prawie 700 zagranicznych dziennikarzy.
Izba będzie współpracować z POT przy budowaniu „Obserwatorium Turystyki” poprzez współtworzenie treści oraz udostępnianie danych i wskaźników dotyczących funkcjonowania hoteli. Dzięki współpracy z POT członkowie IGHP zostaną umieszczeni w bazie danych Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Ponadto strony będą wymieniać się wiedzą o rynkach, trendach i wzajemnych działaniach z zakresu komunikacji, a także doświadczeń dotyczących wykorzystania unijnych programów operacyjnych przeznaczonych dla branży turystycznej. Jednym z kluczowych ustaleń porozumienia jest także opracowanie mechanizmów współtworzenia oferty pakietowej z touroperatorami i usługodawcami zawierającej hotel, który jest członkiem IGHP.