Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 28 wrzesień 2016 19:45

Toruń - zobacz, jak robi się wódkę

Napisane przez AG
Toruń - zobacz, jak robi się wódkę AG

Najdłużej, bez przerwy produkująca wódkę fabryka w Polsce - dawny toruński POLMOS, udostępnia swoje wnętrza zwiedzającym.

Przez 132 lata działalności nie było jednego dnia przestoju. Fabrykę założyli w 1884 roku Georg i Natan Hirschfeldowie. Ich alkohole trafiały na eksport do Afryki i Azji. Potem fabryka zmieniała właścicielo. W fabryce wódki w Toruniu pracowały całe pokolenia. Od 2011 roku zakład jest częścią firmy Chemirol i nosi nazwę Toruńskie Wódki Gatunkowe. Właściciel Chemirolu Leszek Boruch w ymyślił w tym roku nową formę propagowania wyróbów produkowanych przez zakład. Od czerwca tego roku fabryke można zwiedzac.
Całośc wycieczki po zakładzie trwa ponad godzinę. Goście poznają tajniki produkcji alkoholu, moga obejrzeć zabytkowe wnętrza, urządzenia i maszyny służace do produkcji, imponujacej wielkości (np. 2 mln litrów) zbiorniki. Zwiedzanie jest możliwe do zorganizowania dla grup liczących minimum 5 osób. Jedynym warunkiem, by zwiedzać fabryke jest ukończenie 18 lat. Końcowym akcentem wycieczki jest wizyta w sali degustacyjnej i degustacja minimum pięciu gatunków wódki. W standardowej wersji są to: Piernikowa, Pigwowa, Strong Collection, Valezius (miejscowa brandy), Nalewka Gronowa.

Po zakończeniu wycieczki można kupić wszystkie wódki w sklepie firmowym, który zlokalizowany jest tuż przed bramż do fabryki.
Oczywiście, grupy mogą zamawiac dłuzsze degustacje, możliwa jest także organizacja na terenie fabryki spotkań integracyjnych.
Wytwórnia alkoholi jest doskonałym uzupełnieniem zwiedzania średniowiecznego Torunia. Z centrum można tutaj dojechać w dziesięć minut. Adres to Jana Olbrachta 14/16. Gospodarze liczą, że w przyszłym roku odwiedzi ich ok dwóch tysięcy gości.

Toruńskiewodki.pl