Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 28 wrzesień 2016 19:45

Toruń - zobacz, jak robi się wódkę

Napisane przez AG
Toruń - zobacz, jak robi się wódkę AG

Najdłużej, bez przerwy produkująca wódkę fabryka w Polsce - dawny toruński POLMOS, udostępnia swoje wnętrza zwiedzającym.

Przez 132 lata działalności nie było jednego dnia przestoju. Fabrykę założyli w 1884 roku Georg i Natan Hirschfeldowie. Ich alkohole trafiały na eksport do Afryki i Azji. Potem fabryka zmieniała właścicielo. W fabryce wódki w Toruniu pracowały całe pokolenia. Od 2011 roku zakład jest częścią firmy Chemirol i nosi nazwę Toruńskie Wódki Gatunkowe. Właściciel Chemirolu Leszek Boruch w ymyślił w tym roku nową formę propagowania wyróbów produkowanych przez zakład. Od czerwca tego roku fabryke można zwiedzac.
Całośc wycieczki po zakładzie trwa ponad godzinę. Goście poznają tajniki produkcji alkoholu, moga obejrzeć zabytkowe wnętrza, urządzenia i maszyny służace do produkcji, imponujacej wielkości (np. 2 mln litrów) zbiorniki. Zwiedzanie jest możliwe do zorganizowania dla grup liczących minimum 5 osób. Jedynym warunkiem, by zwiedzać fabryke jest ukończenie 18 lat. Końcowym akcentem wycieczki jest wizyta w sali degustacyjnej i degustacja minimum pięciu gatunków wódki. W standardowej wersji są to: Piernikowa, Pigwowa, Strong Collection, Valezius (miejscowa brandy), Nalewka Gronowa.

Po zakończeniu wycieczki można kupić wszystkie wódki w sklepie firmowym, który zlokalizowany jest tuż przed bramż do fabryki.
Oczywiście, grupy mogą zamawiac dłuzsze degustacje, możliwa jest także organizacja na terenie fabryki spotkań integracyjnych.
Wytwórnia alkoholi jest doskonałym uzupełnieniem zwiedzania średniowiecznego Torunia. Z centrum można tutaj dojechać w dziesięć minut. Adres to Jana Olbrachta 14/16. Gospodarze liczą, że w przyszłym roku odwiedzi ich ok dwóch tysięcy gości.

Toruńskiewodki.pl