Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

czwartek, 15 wrzesień 2016 10:25

VisitSweden rozpoczęło działalność w Warszawie

Napisane przez AG
Agnieszka Blandzi Agnieszka Blandzi materiały prasowe

Polskie przedstawicielstwo VisitSweden, którego dyrektorem została Agnieszka Blandzi, otworzyło biuro w Warszawie.

VisitSweden jest agendą rządową należącą do Rządu Szwecji poprzez przynależność do Ministerstwa Gospodarki oraz do szwedzkiego przemysłu turystycznego, na jej czele stoi Dyrektor Administracyjny Thomas Brühl. Siedziba główna VisitSweden mieści się w Sztokholmie. Dodatkowo VisitSweden posiada przedstawicielstwa w dwunastu krajach, które zostały zidentyfikowane jako rynki o wielkim, długofalowym potencjale dla szwedzkiej turystyki. Są to: Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Chiny, Holandia, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy i USA. Posiada wielojęzyczny portal www.visitsweden.com

Wśród najważniejszych dla Szwecji piętnastu rynków, Polska zajmuje 11 miejsce z 225 tys. noclegów (cała Szwecja) w 2014 roku, co stanowi wzrost o 4 proc. w stosunku do roku 2013.
Od 2008 roku liczba noclegów spędzonych w Szwecji przez turystów z Polski wzrosła o 30 proc.. Rosnącą popularność tego kraju potwierdzają dane GUS-u, wedle których w 2010 roku Szwecję odwiedziło 150 tys. Polaków, zaś w 2014 roku liczba ta wyniosła 400 tysięcy osób (dla porównania ta sama liczba turystów wyjechała do Turcji, zaś Norwegię odwiedziło ok 350 tysięcy).
W tym momencie Szwecja jest jedynym państwem skandynawskim, które dysponuje w Polsce organizacją rządową promującą atrakcje turystyczne kraju. Celem polskiego przedstawicielstwa na najbliższe lata, jest przede wszystkim promocja Skanii, najbliższej Polsce części Szwecji, licznie odwiedzanej przez naszych rodaków.

W 2014 roku, obok nieustannie rosnącego zainteresowania regionem Sztokholmu (+29,5 proc.) polscy turyści chętnie odwiedzali Skanię, co przełożyło się na 14,4 proc. wzrost liczby noclegów w porównaniu z rokiem 2013. Wedle danych statystycznych z okresu 3 miesięcy letnich 2015 roku (czerwiec-lipiec-sierpień), turyści z Polski spędzili 90 883 noclegi w Skanii, co oznacza 27,5 procentowy wzrost z porównaniu z tym samym okresem 2014 roku.
Promocja regionu Skanii, którym zajmuje się nowo otworzone przedstawicielstwo obejmuje działania skierowane do mediów oraz rynku turystycznego, w planach jest również otwarcie polskojęzycznej strony internetowej i dystrybucja materiałów drukowanych.

Stojąca na czele polskiego przedstawicielstwa VisitSweden Agnieszka Blandzi, w latach 2000-2013 odpowiadała za promocję turystyczną Danii w Polsce z ramienia VisitDenmark, obecnie zajmuje się także działaniami public relation na rzecz SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej) oraz Linii Lotniczych SAS należących do rządów Danii, Szwecji i Norwegii.
Nowo powstałe przedstawicielstwo w Polsce w swej strukturze jest objęte działaniami regionu VisitSweden w Niemczech, w Hamburgu. VistSweden jest członkiem SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej).